7 Günlük Bağışıklık Güçlendirme Programı!

Hem kış yaklaşıyor, hem de #covid almış başını gidiyorken, kendimize yapacağımız en iyi şey bağışıklığımızı güçlendirmek olacaktır. 7 Günlük Bağışıklık Güçlendirme challenge sizlerle.

7 Günlük Bağışıklık Güçlendirme Programı!

Şeker ve şeker içeren yiyecek ve içecekler, abur cuburlar, fastfood, kızartmalar ve alkolü hayatımızdan çıkarıyoruz. Toksinlerin atımı için günde 2.5-3.5 litre su içmek çok önemli. Her gün 1 kupa bağışıklık güçlendirici çay içmek yararınıza olacaktır. Günde 2-3 porsiyon turunçgiller tüketmek de oldukça önemli bir yere sahip.  Her gün 1 adet limonu salatalarımıza, yemeklerimize ve suyumuza kullanarak tüketebilirsiniz.

Ana öğünlerimize salata/yeşillik ve kırmızı biber eklemek ve günde 1 adet yumurta yemek oldukça etkin olacaktır. Her gün en az 1 öğün, 1 tabak sebze yemeği veya buharlanmış sebze tüketmelisiniz. Günde en az 1 diş sarımsak kullanın. Her gün 1 çay kaşığı toz zencefil veya 1-2 parça kuru zencefil veya 1 parmak kalınlığında taze zencefil tüketin. Günde 1-2 su bardağı sade kefir veya probiyotik yoğurt tüketin. Her gün 2 fincan yeşil çay için. Günde 1 avuç çiğ kuruyemiş tüketin. Her gün 1-2 yemek kaşığı yulaf kepeği veya yulaf ezmesi ve Haftada 1-2 kez ızgara veya fırında pişmiş balık tüketmeye dikkat edin. Haftada 1-2 kez kurubaklagiller tüketin ve Günde en az 30 dakika tempolu yürüyüş veya başka bir egzersiz yapmayı da ihmal etmeyin. Günde ortalama 6-8 saat uyku da oldukça önemli.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.