Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?

Özellikle ikili ilişkilerin vazgeçilmez unsurlarından biri sadakattir. Eğer ilişkinin başında, açık ilişki yaşama konuşması yapmadıysanız, ilişkiniz dahilinde başkaları ile fiziksel ya da duygusal yakınlık kurmanız aldatmak anlamına gelir -ki günümüzde içi boşalan sevgi anlayışı nedeniyle maalesef birçoğumuz aldatılıyoruz.

Çoğumuz muzdaribiz  ama hepimiz anlayacak kadar şanslı olamıyoruz. Aldatan gelip “Ben aldattım” diyecek dürüstlüğe sahip olsa zaten aldatmayacak biri olmuş olurdu. Haliyle bu durumu kendimiz çözmek zorundayız. Durduk yere arayışa geçmek oldukça sağlıksız olacaktır ama bazen gözümüzü dört açmalı ve şüphe yaratan bir şey varsa peşinden gitmeliyiz. Özellikle kadınlar böyle durumları büyük oranda hissederler zaten. Tek yapmamız gereken ise doğru yollarla bunu öğrenmeye çalışmaktır..

Aldatıldığımızın işaretleri nelerdir?

Psikoterapist Julie Sweet, ‘insanlar eşlerini artık sevmediklerinde farklı bir şey aramaya yönelir. Eksiklik, düşük özgüven, öz değer, yanlış yönlendirilmiş öfke, cinsel uyumsuzluk gibi pek çok neden aldatılmayı doğurabilir’ diyor. Tüm bu bahanelerin ardından yaşanan ve bilmediğimiz ihaneti öğrenmek içinse bazı yöntemler var.

Partnerin aldattığının en büyük işareti ani değişimdir. Hiçbir şeye benzemeyen davranış, görünüm, yakınlık, savunmacılık, düşmanlık ve diğer çeşitli duygusal tepkilerdeki değişiklik aldatmayı ele verebilir. Bir başka gizlenen soruna da işaret edebilecek bu belirtileri iyi takip etmek gerekir. Partnerinize nerede olduğunu sorduğunuzda net bir cevap alamıyorsanız bu da bir yalanın işareti olabilir. Bir kişinin kişisel alanına saygı göstermek çok önemlidir. Ancak telefonunu siz bir şey yapmadan dahi saklıyor, siz telefona yaklaştığınızda panik oluyor ve hiçbir koşulda dokunmanıza izin vermiyorsa sakladığı bir şeyler olma ihtimali yüksektir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.