Bacak kasları nasıl güçlendirilir?

Güçlü bir vücut hepimizin ortak hayali! Ancak maalesef  kimi zaman koşturmacalı gündelik yaşamda spor salonuna gitmek için zamanımızın kalmaması kimi zaman da fazla hareketsiz bir yaşam güçlü bir vücuda sahip olmamızı engelliyor.

Güçlü bacaklara sahip olmanın yolları!

Zamanınızın çoğunu oturarak ya da ayakta geçiriyor olabilirsiniz. Bacaklarınız her durumda yorulacak ve güçten düşecektir. Kaslarınız zayıflayacak ve ağrılar oluşacaktır. Nedeni de kan damarlarına aşırı baskı oluşması ile su tutması, varis gibi problemlere neden olan hareketsizliktir. Bu problemlerden kurtulmak ve daha şekilli bacaklara sahip olmak için toksinleri ve sıvıları atmaya yarayacak egzersizler yapmak şart.

  • Squats

Bacakları güçlendirmek için en etkili yöntemlerden biri Squat yapmaktır. Düz bir şekilde ayakta durun ve nefes alın. Bacaklarınız omuz hizanızda ve sabit olsun. Dizlerinizi çok aşırıya kaçmadan hafifçe kırın ve kalçanız, bacaklarınızın üst kısımları yere paralel gelecek şekilde aşağı indirin. Kollarınızı da eğildikçe düz bir şekilde öne uzatabilir ya da önde birleştirebilirsiniz.

  • Lunge

Bacaklarınızı yan yana getirin ve düz bir şekilde durun. Daha sonra bacaklarınızdan birini bir adım öne atın ve aralarında 90 derece açı bırakarak iki dizinizi de aşağıya doğru bükün. 2-3 saniye o şekilde kaldıktan sonra bacaklarınızı yan yana getirin ve aynı hareketi tekrar edin.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.