Başarılı bir makyaj nasıl olmalı?

Günümüzde kadın erkek ayırt etmeksizin birçok kişinin büyük ilgi duyduğu ve sanata dönüştürdüğü makyaj nasıl yapıldığı merak edilerek ilgiyle takip edilen bir dal haline geldi. Birçok sosyal medya fenomeninin video çektiği bu konuya gelin hep birlikte bakalım.

Doğru makyaj nasıl yapılır?

  • Makyajınıza başlamadan önce ilk yapmanız gereken cilt tipinize uygun olan temizleyicilerle cildinizi temizlemektir.

 

  • Doğru bir makyajın ilk kuralı ise kusursuz bir ten makyajıdır. Ten makyajı için ise cilt tonunuza uygun bir fondöten ile kapatıcı oldukça önemlidir. Cilt tonunuza uygun renkteki fondöteni ıslatılmış bir beauty blender ya da fırça yardımı ile cildinize eşit miktarda uygulayın ve ardından göz altlarınıza da kapatıcınızı iyice yedirin. Malzemeleri az kullanmak kadar çok kullanmak da makyajın güzelliğini örter unutmayın.

 

  • Makyajınızda renk kullanmaktan korkmayın. Unutmayın ki yüzünüz boş bir tuval ve siz ne isterseniz o olur. Dilediğiniz renkte bir far ile gözlerinizi renklendirin.

 

  • Eyeliner ise makyajınızın olmazsa olmazı olmalıdır. Uygulayacağınız gözünüzü gözünüzün bitiş noktasından gerdirin ve kirpik diplerinize gözünüzün baş kısmına kadar uygulayın. Bu uygulamadan sonra da gözünüzün bitiş noktasından yukarı dış çapraza doğru ufak bir çizgi çekin ve çizgi ile gözünüzdeki sürülü alanı birleştirin. Eğer el ayarınıza güvenmiyorsanız banttan da yardım alabilirsiniz.

 

  • Kirpikler ve kaşlar oldukça önemli! Bu nedenle kirpiklerinize bol miktarda rimel sürerek olabildiğince kaldırın. Kaşlarınızı da ilk önce yukarı doğru tarayın boş kalan yerlere de kaşınızla aynı ton bir kalem ile üzerinden geçin.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.