Baştan sona rahatlatıcı bir duş nasıl alınır?

Kimi zaman iş stresinden kimi zaman duygusal çalkantılarımızdan kaçtığımızda en kuvvetli sığınaklarımızdan biri elbette ki duştur. Hiç kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği ve dilediğiniz kadar orada kalabileceğiniz güvenli bir alan olan duş, fiziksel olarak iyi geldiği gibi mental olarak da rahatlamanızı sağlar.

Rahatlatıcı bir duşta neler olmalı?

Rahatlatıcı bir duş fiziksel olarak üzerinizdeki ağırlığı alacağı ve kirlerinizden arındıracağı gibi aynı zamanda zihnen de dinlenmenizi sağlar. Duşa girmeden önce dinlendiren ya da sevdiğiniz türde bir müziği açarak rahatlamaya başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz şeyleri yapmak için ilk adımınız, iyileştirici gücü olan müziktir.

Kirli kıyafetlerinizi duştan sonra giymemek üzere kirli kutusuna atın. Duştan sonra yeni ve temiz şeyler giymek size kendinizi daha sağlıklı ve huzurlu hissettirecek.

Duş sıcaklığını başta sıcak su ayarında tutarak banyonuzun buharlanmasını sağlayın. Buhar gözeneklerinizi açacak ve derinlemesine temizlenmenizi sağlayacak.

Buharlanmadan sonra duş sıcaklığını ılık ayara alın ve tüm vücudunuzu ve saçlarınızı ıslatın. Saçlarınızı, saç tipinize uygun bir şampuan ile iyice köpürtün ve bol su ile durulayın. Ardından da saç kreminizi sürün ve saçlarınızı toplayın. Krem saçınızda beklerken siz de vücudunuza kese uygulayın. Keseyi çok fazla bastırarak tahriş olmasına neden olmamaya dikkat edin.

Açılmış gözenekleriniz ve buhar, ölü derilerinizin vücuttan ayrılmasını sağlayacak. İyice durulandıktan sonra kokusu ile mutlu olduğunuz bir duş jeli ile tüm vücudunuzu köpürtün ve ardından durulayın. Kremli saçlarınızı da aynı şekilde duruladıktan sonra duştan çıkmaya hazırsınız!

Not: Lütfen suyu gereksiz yere kullanmayın..

Duştan çıktıktan sonra temiz kıyafetler giyerek yeni serilmiş çarşaflarınızın üzerinde ister güzel bir film izleyin isterseniz müzik dinleyin ya da kitap okuyun. Artık orası size kalmış 🙂

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.