Bel bölgesini hızlı inceltmek mümkün!

Kadın ya da erkek fark etmeksizin bel bölgesinde biriken yağlar hepimizin ortak derdi. Özellikle de sokağa çıkmaktan imtina ettiğimiz şu günlerde aldığımız kiloların birçoğu bel bölgemize yerleşiyor. Siz de bel bölgenizden şikayetçiyseniz ve bir türlü bel inceltmeyi beceremediğinizi düşünüyorsanız bu yazı tam da size göre!

Bel nasıl inceltilir?

Dümdüz bir karın ve ince bir bel birçoğumuzun ortak hayali. Bel ve karın inceliği estetik görüntüsü kadar sağlık yönünden de oldukça önemli. Kilo verme diyetleri uyguladığı halde bel inceltemeyenler de çareyi başka yollarda arıyorlar. Ancak bel inceltmek, istikrarlı ilerlerseniz oldukça kolay.

Belinizi inceltmek için öncelikle beslenme düzeninize dikkat etmeniz ve ağır, yağlı ve karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmanız gerekmekte aynı zamanda egzersiz de yapmalısınız. Hareketsiz bir yaşam ister istemez yağlanmaya neden olacaktır.

Bel Egzersizleri!

Öncelikle ayaklarınızı omuz hizasında açın ve ayakta düz durun. İlk olarak kollarınızı dik bir şekilde başınızın üzerinde birleştirin ve ellerinizi tutun. Kendinizi yukarıya doğru esnetin. Ardından da nefes alışverişlerinize dikkat ederek sağa ve sola doğru eğilin. Her yön için en az 10’ar kez aynı hareketi tekrarlayın.

Bel inceltmek için etkili hareketlerden birisi de silecek hareketidir. Düz bir zeminde altınıza bir mat alarak uzanın. Bacaklarınızı dümdüz havaya doğru kaldırın . Beliniz mutlaka yerde sabit dursun. Kollarınızı iki yana serbestçe açın. Belinizi çok hareket ettirmeden bacaklarınızı bir sağa bir sola doğru sarkaç gibi hareket ettirin.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.