Bel İnceltme Yolları!

Özellikle kadınlar olmak üzere bazı kişiler için bel inceltmek ve ince bir bele sahip olmak oldukça önemlidir. İnce bir bele sahip olmak için ise yapılması gereken bazı şeyler var.

Bel nasıl inceltilir?

Dümdüz bir karın ve ince bir bel günümüzde birçok kadıın hayali. Toplumsal güzellik algısına göre çok hoş görünüm olmasına rağmen ince bele sahip olmak ve simitlerden kurtulmak oldukça basit. İnce bir bele nasıl sahip olunur? sorusuna cevabı bu yazıda derledik.

Bölgesel incelmede en önemli faktörün spor yapmak olduğu hepimizce bilinen bir gerçek ancak sağlıklı beslenmek de bir o kadar önemli. Düzenli ve sağlıklı besinleri vücudunuza almıyorsanız ne kadar spor yapsanız da zayıflayamaz veya şekillenemezsiniz. Bu yüzden besinleri buna göre düzenlemek oldukça önemli.

Ayakta durun ve bacaklarınızı omuz hizasında açarak durun. Ellerinizi kafanızın üzerinde, kollarınız dik duracak şekilde birleştirin.  Nefes alış verişlerinize dikkat ederek sağa ve sola doğru eğilin. Her bir tarafa ‘er kez aynı hareketi yapın.

Bu hareket için öncelikle düz bir zemine sırt üstü yatın ve bacaklarınızı kalçanızdan itibaren dimdik havaya kaldırın bir süre bu şekilde bekledikten sonra belinizi hareket ettirmeden bacaklarınızla sağa ve sola doğru hareket edin. Her bir taraf için 5’er kez yapın ve bir daha ki yapışınızda sayıları artırın.

Tüm  bu egzersizlere ek olarak günlük ortalama 10 bin adım atmaya dikkat edin ve bol su için. Özellikle sabah kahvaltılarını asla atlamayın ve yeşil çayı hayatınızda tutun.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.