Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım?

Sevgi insanların en büyük ihtiyaçlarından biridir. Sevmek ve sevilmek ise en güzel duygudur. İnsanlığın sosyal ihtiyacı olan sevgi ise ister arkadaşlar arasında olsun ister duygusal bağ kurduğumuz kişiyle olsun oldukça özel ve biriciktir. Sevilip sevilmediğimizi anlamak ise en büyük sorularımızdan birisidir.

Birinin, belki de sevdiğiniz kişinin sizi sevip sevmediğini nasıl anlayacağınızı bu yazıda öğreneceksiniz. Hazır mısınız?

Birinin sizi sevip sevmediğini anlamanın yolları:

  • Temas önemli!

Karşısındaki insana ilgi duyan insanlar, fiziksel temas kurmadan duramazlar. Bu temas ister eline dokunmak olsun, ister saçına dokunmak olsun isterse de göz teması olsun değişmez. Söz konusu kişi sizinle sık sık temas kuruyorsa sizinle ilgilendiği anlamına gelir.

  • Tıkanma olmuyorsa… 

Özellikle sık iletişim kurulan kişiler arasında olmak kaydıyla uzun vadeli sohbetlerde tıkanıklık sıkça görülür. Ancak sizinle ilgilenen kişi tıkanıklık olmasına izin vermeden muhabbeti devam ettirmek için elinden geleni yapacaktır.

  • Sizi dinliyor mu?

Konuştuğunuz kişinin sizi dikkate alıp almadığı çok önemli.. Bir şey anlattığınızda sizi gerçekten dinliyor mu yoksa siz konuşurken telefonuna, saatine ya da etrafa mı bakıyor?

  • Size açıklama yapıyor mu?

Herhangi bir konuda bir soru sorduğunuzda ya da bir sorun olduğunda size duymanız gereken şeyleri söyleyebiliyor ve size açıklama yapıyor mu? Eğer yanlış anlaşılmaları düzeltmeye çalışıyorsa, ya da sorduğunuz sorulara cevap veriyorsa o da size karşı boş değil.

 

Not: Eğer sizi değerli hissettirmiyor, kendinize saygı duymanızı engelliyor, sizi baskılamaya çalışıyor, sürekli eski konuları açıyor ve başınıza kakıyor, kısıtlamalarla onun hayatını yaşamanızı istiyor, sizin sürekli hatalı kendisinin doğru olduğunu vurguluyor, özel alanlarınıza saygı duymuyor, kıskançlık adı altında hayatınızı ve seçimlerinizi sorguluyor ve değiştirmeye çalışıyorsa… Üzgünüz ama sizi sevmiyor demektir..

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.