Cinsellik Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Cinselliğin tabu haline geldiği ve bu nedenle yalnızca kilitli kapılar ardında ve sadece hemcinslerimizle dedikodu yaparken yalan yanlış bilgilerle konuşabildiğimiz bir olgu olması, cinselliği deneyimlemiş ya da deneyimlememiş insanlarda yanlış algılara neden oluyor ve sağlıklı bir cinsellik yaşamalarına engel oluyor.

Türkiye’de son zamanlarda belli kitlelerce takip eden bir kadın ise konuşulmayanları konuşarak bu tabuları yıkmak için mücadele veriyor. Kendisi, cinsellik alanında birçok çalışma yapmış olan Seksolog Rayka Kumru‘dan başkası elbette değil. Çocuklar için cinsellik eğitiminin nasıl olması gerektiğinden tutun da bireylerin kendi cinselliklerini fark etmeleri ve olağan bir şekilde yaşamaları adına paylaşımlar yapmaya devam ediyor.  O paylaşımlardan bazıları da geçtiğimiz gün sosyal medya uygulaması olan twitter’da “Seks hakkında bilinmeyenler” etiketi ile paylaşıldı.

Öz farkındalık ve doğru bilgileri takipçileri ile paylaşan Kumru’nun paylaşımından bazı maddeleri şöyle sıralayabiliriz;

“1. Klitoris bezelye tanesinden çok ejderhaya benzer. 2. Erekte olmak penislere özgü değildir. 3. Fiziksel uyarılma söz konusu uyaranın hoşa gittiği anlamına gelmez. 4. Cinsel isteksizlik menopoz sonrasında daha sık görülmez”

Mastürbasyon Edition: 1. Zeka geriliğine 2. Organ eskimesine 3. Tüylenmeye 4. Motivasyon kaybına 5. Sadakatsizliğe 6. Temebelliğe 7. Dışardan bakanın anlamasına sebep vermez. Yüksek doz haz içerebilir, gevşemeye, rahatlamaya, uykuya yardımcı olabilir”

Vulva Edition. 1. Vajina, dış & iç dudaklar, idrar deliği, klitorisi kapsayan organdır. 2. Çeşitlidir. 3. Simetrik ve beyaz değildir. 4. Sadece doğumda atanan cinsiyeti kadınnolanlarda yoktur. 5. Üzerinde, ona sahip olmayanların söz hakkı yoktur.”

Testis Edition. 1. Bedendeki en hassas yerlerdendir 2. Kanseri en çok gençleri etkiler: ara ara elle usulca kontrol edilmelidir 3. Bir haz merkezi olabilir 4. Sperm üretiminden sorumludur 5. Herkeste çift yoktur 6. Erkeklikle alakası yoktur”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.