Denizde yıpranan saçlar için bakım önerileri!

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, saçlar için mevsimlik bakım önerileri de bir ihtiyaç haline geldi. Koronavirüs salgınından korkmayan vatandaşlar, umuyoruz ki gerekli önlemleri aldıkları, bir tatile çıktılar. Deniz  ve havuz suyunda keyif yaparlarken yıpranan saçlar ise yine büyük bir problem haline geldi.

Denizde yıpranan saçlar için bakım önerileri!

Güneş, kum, rüzgar, tuzlu su ve havuz suyunun kloru ile yıpranan saçlarınızı kestirmeden düzeltmenin yolları elbette mümkün. Tatilden önce, tatilde ve tatil sonrasında saç bakımınıza gereken özeni gösterirseniz en az hasarla kurtulabilirsiniz. Öncelikle, denize ya da havuza girmeden önce mutlaka ya bir bone takın ya da saçlarınızı ıslatın. Saçınıza boyama işlemi yaptıracaksanız mutlaka tatil dönüşünü bekleyin. Çünkü kimyasal işlemler güneşin etkilerini artırıyor ve zarar veriyor.

Denize girmeden önce saçınıza koruyucu bir krem uygulayın ve tatildeylen kurutma, fön ve maşa gibi işlemleri mümkün olduğunca uygulamayın. Deniz ya da havuz çıkışında mutlaka saçlarınızı yıkayın ve bakım kremi uygulayın.

Yıpranmış saçlar için maske tarifi:

Bir adet muzu püre haline getirdikten sonra birkaç damla badem yağı ile karıştırın ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekleyin ve maden suyu uygulayın. Daha sonra da şampuanlayın ve saç kremi sürüp iyice durulayın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.