Diş Lekeleri Nasıl Geçer?

Genellikle yeme içme alışkanlıkları nedeniyle ortaya çıkan diş lekelenmeleri hemen her insanda rahatsızlık uyandırır. Yaşın da ilerlemesi ile dişlerin aşınması, kullanılan ilaçlar ve kişinin diş yapısı da dişte leke oluşumunun nedenlerinden sayılır. Bu diş lekelerinin nasıl geçeceğine gelin hep birlikte bakalım.

Diş Lekeleri Nasıl Geçirilir?

Hemen hepimizin sevdiği çay ve kahve gibi içecekler, ya da sigara alışkanlığı diş renginin değişmesine ve hatta dişte lekeler oluşmasına neden olur. Dişlerinizi düzenli fırçalamanız oldukça önemli olsa da bazen tek başına fırçalamak bile yetersiz kalabilir. Bu durumlarda hazırlayacağınız bazı tarifler lekelerden kurtulmanızı sağlar.

  • Karbonatla diş lekesi temizliği!

Karbonat oldukça başarılı bir maddedir. Birçok faydası bulunan bu madde, diş temizliğinde de sıkça kullanılır.  Bir çay kaşığının yarısı kadar karbonat ile onu ıslatacak kadar damla limon suyunu bir kabın içinde karıştırın ve diş etlerinize değdirmeden dişlerinizi bu karışımla fırçalayın. 1’er gün ara vererek bu kürü tekrarlayabilirsiniz.

ya da

  • Karbonat, Tuz ve Sirke

1 çay kaşığı Karbonat 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı sirkeyi bir kabın içerisinde karıştırın ve diş fırçası ile iyice fırçalayın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.