Dövme yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler!

Vücut süsleme sanatı ilk çağlardan bu yana varlığını sürdürmektedir. Kadın erkek fark etmeden her yaş aralığından insanı cezbeden vücut süslemeleri günümüzde yerini dövme sanatına bıraktı. Günümüzde birçok insan vücutlarının çeşitli bölgelerine beğendikleri ya da kendileri için önemli olan motifleri çizdirerek vücutlarında taşıyorlar.

Dövme yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Her ne kadar günümüzde dövme sildirme olanakları çoğalmış olsa da oldukça acılı bir işlemdir ve ömür boyu taşımak amacıyla yaptırdığınız dövmelerinizin güzel olması tercihinizdir.

İlk olarak dövme yaptırmaya giderken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Dövme yaptırmaya giderken yaptıracağınız bölgeyi iyice temizleyin ve tüylerinizi alın. Aç karınla ya da alkollüyken dövme yaptırılmaması gerekir. Alkol kanı sulandırır ve kanamaya neden olurken direnci düşürür. Açlık da aynı şekilde direncinizi düşürerek daha çok acı çekmenize neden olur.

Dövme yaptıracağınız sanatçıyı iyi seçmeniz gerekmektedir. Dövmecinizin daha önce yaptığı çalışmaları iyice inceleyin ve ucuza kaçmayın. Unutmayın ki o dövme ömür boyu vücudunuzda olacak.

Dövme makinesi alarak ilk çalışmalarında sizi kullanmak isteyen arkadaşlarınızı kibarca reddedin ve vücudunuzu onlara teslim etmeyin.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.