En Orijinal Hediye Fikirleri Nasıl Bulunur?

Kişiye özel hediye seçimi kimi zaman oldukça kısa sürer ve kolay olurken çoğu zaman uzun saatler harcamanızı gerektiren ancak yine de başaramadığınız bir duruma dönüşebilir. Kız arkadaşlarına takı ya da elbise, erkek arkadaşlarına parfüm ya da saatten başka bir hediye fikri bulamayanlar için oldukça orijinal ve farklı hediye fikirleri bu sayfada.

En uygun hediye nasıl seçilir?

Hediye vermek karşınızdaki kişiye yapacağınız bir jesttir. Çoğu zaman sadece düşünmüş olmanız bile yeter. Ancak üzerinde fazla düşünülmemiş ve karşıdaki kişi ile ilgisi olmadan direkt almış olmak için alınmış hediyeler oldukça etkisizdir. Bu nedenle hediye seçimi yaparken en önemli unsurlardan birisi karşınızdaki kişiyi tanımaktır.

Sadece özel günlerde değil sıradan günlerde de ince düşünülmüş hediyeler oldukça değerlidir. Karşınızdaki kişiyi tanıdığınızı belli eden spesifik hediyeler kişiye kendisini oldukça özel hissettirir. Ancak hediyeniz her ne olursa olsun yanında mutlaka bir not bırakmalısınız.

Orijinal hediye seçimi nasıl yapılır?

Parfüm, saat, kolye gibi oldukça sıradan hediyelerden uzak durmalısınız. Bunlar akla hiçbir şey gelmediği zaman alınabilecek hediye türleridir. Orijinal bir hediye ince düşünülmüş olmalıdır. Sade ve şık ya da sevimli bir hediye fikri bulabilirsiniz. Hediye alırken öncelikle alacağınız kişinin beğenisini ve ihtiyaçlarını göz önüne alın. Ama sırf ihtiyacı var diye fakir doyurur gibi de davranmamanızı tavsiye ederiz 🙂

  • Sevdiğiniz kişiye özel bir hediye kutusu hazırlayın. İçerisine sevdiği abur cuburları, ortak aktivitelerinizi anımsatan not ya da objeleri yerleştirin. Uzun zamandır merak ettiğini bildiğiniz bir kitabı ya da izlemek istediği bir filmin DVD’sini de kutuya yerleştirin. Kişinin zevkine uygun olarak da beğeneceğini bildiğiniz şeyleri kutuya koyun. Kutuyu kendiniz de yapabilirsiniz. Uğraşılmış hediyeler her zaman daha caziptir. Son olarak kutunun içerisine kendi parfümünüzü sıkarak unutulmaz hale getirin…

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.