En Sık Yapılan 13 Makyaj Hatası!

Genç kalmanın sırları bulunana dek tek yapabileceğimiz mümkün olduğunca yaşlılıktan kaçmak ya da yaşlı görünmekten kaçınmak olsa gerek!

İşte sizler için en sık yapılan ve kişiyi olduğundan büyük gösteren makyaj hataları!

1- Makyaj konusunda aşırı cömert davranmak!

Makyaj kişiyi yerden yere de vurur göklere de çıkarır, bu tamamen sizin elinizdedir. Mümkün mertebe doğal makyaj yapmak en ideali. Unutmayın makyajın amacı yeni baştan doğmak değil, kusurları kapatmaktır.

2- Primer uygulamadan direkt olarak makyaja başlamak!

Cildinize herhangi bir baz uygulamadan makyaja başladığınızda fondöten yüzünüze tam olarak oturmayacak ve istenmeyen sonuçlara yol açacaktır.

3- Ölü derilerinizle beraber yaşamayı kabullenmeye çalışmak!

Cilde düzenli olarak peeling yapmak hem fiziksel açıdan hem de cildin kendini yenileyebilmesi açısından çok önemlidir. Bu sebeple 2 haftada bir düzenli olarak mutlaka cilt ölü derilerden arındırılmalıdır.

4- Yeterli miktarda su içmemek!

Suyun sağlığımız için önemi tartışmasız herkes tarafından kabul edilir. Peki, ya fiziksel güzelliğiniz için? Her ne kadar düzenli olarak cildinizi nemlendirici ürünler ile nemlendirseniz de onu yeterli miktarda su ile desteklemedikçe solgun bir yüz kaçınılmazınız olacak!

5- Düzenli olarak güneş kremini ihmal etmek!

Nedense millet olarak güneş kreminin sadece denizde güneşlenirken sürüleceğine dair eşsiz bir inancımız var. Ancak en az bir önceki madde kadar gereklidir güneş kremleri. Hatta sadece güneşli havalarda değil, her gün düzenli olarak kullanmalısınız. Bir gün atladığınızda dahi, güneş o güzel yüzünüzü mahvedebilir.

6- El ve boyunun nemlendirilmesini ihmal etmek!

Eğer dikkat ederseniz, yaşlılık belirtileri ilk olarak boyun ve ellerde ortaya çıkar. Bu sebeple ekstra özen göstermelisiniz. Siz ellerinize ve boynunuza ne kadar özen gösterirseniz onlarda yaşlılık belirtilerini o kadar geç verecektir.

7- Saç bakımında saç kremini ve koruyu ürünleri atlamak!

Gerek hava şartları gerekse de diğer dış etkiler ile saçlarınız her geçen daha da yıpranır. Zamanla da kırılma ve dökülmeler karşı konulmaz bir hal alır. Eğer saçlarınızı erken kaybetmek istemiyorsanız, bakımını ihmal etmemelisiniz.

8- Saç kesimlerinde dolgunluk ilkesini göz ardı etmek!

Siz ne kadar bunu ihmal etseniz de zamanla saçlarınız dolgunluğunu kaybedecektir. Bu sebeple yaş ilerledikçe saçlarınıza dolgunluk verecek katlı kesimleri tercih etmelisiniz.

9- Işıltılı makyaj ürünlerinde aşırıya kaçmak!

Her şeyin fazlası zarardır ilkesi makyajda da geçerlidir. Eğer makyaj tercihlerinizde simli ve parıltılı ürünleri ön planda tutuyorsanız o zaman yaşlı görünmeyi önemsemiyorsunuz demektir!

10- Güneş gözlüğünü aksesuar olarak kullanmak!

Güneş gözlüğü günümüzde çoğu kişi tarafından aksesuar olarak kullanılsa da aksesuardan çok daha fazlasıdır. Gün içinde en ufak bir güneş olduğunda dahi güneş gözlüğü takıyor olmanız gelecekte gözleriniz için yapabileceğiniz en iyi harekettir.

11- Alt kirpiklerde maskara!

İri gözlere sahip olmak için en sık yapılan şey alt kirpiklere maskara uygulamaktır. Ancak bu yaşınızı daha olgun gösteren bir harekettir. Bunun yerine göz pınarlarınızdan başlayarak gözlerinize nude tonlarda bir göz kalemi uygularsanız, aynı etkiyi elde edersiniz.

12- Pudra konusunda ipin ucunu kaçırmak!

Makyaj yaparken her ürünü, amacını bilmek ve buna uygun kullanmak gerekiyor. Buna göre pudrayı sadece yüzünüzdeki parlamayı kısmen azaltmak için kullandığınızı unutmayın!

13- İnce kaş modası!

Kaşlarınızdan kopardığınız tel kadar yaşınıza bir sayı ekleyebilirsiniz! Evet ne yazık ki ince kaş ilerleyen yaşların bir göstergesi.

Bonus: Çevresine ve kendine vakit ayırmayı ihmal etmek.

Yaşlanmak, zihinsel, duygusal pek çok açıdan gerçekleşir. Eğer kendinize yeterli vakti ayırırsanız, ruhunuz genç kalırsa fiziksel olarak da daha genç görüneceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.