Evde kaş nasıl alınır? Kaş alma yöntemleri!

Koronavirüs nedeniyle evlerde sosyal izolasyona girdiğimiz şu günlerde, kadın erkek ayırt etmeksizin ortak sorunlarımızdan biri de kaşlarımızı aldıracak bir kuaför olmaması oluyor. Uzayan kaşlar nasıl şekillendirilir, kaş nasıl alınır sorusunun cevabını arayanlara özel hazırladığımız yazı sizlerle..

Kaşlar nasıl alınır?

Güzel ve doğal görünen kaşlar güzelliğimizin tamamlayıcılarından biridir. Kaşları almamanın bakımsızlık olarak görüldüğü günümüzde kimi için kaş almamak da ayrı bir trend haline gelmiş durumda. Gelelim kaşlarımızı nasıl alacağımıza..

Eğer yüzünü yuvarlaksa: yüksek bir kaş zirvesi oluşturmaya çalışın. Elinize bir kalem alarak orta kısmını zirveye taşıyarak taslak oluşturabilirsiniz. Yuvarlak yüzlüler yuvarlak kaşlardan uzak durmalı ve yüzüne biçim verecek bir kavis yaratmalıdır.

Eğer yüzünüz kareyse: Eğer yüzünü yuvarlaksa: yüksek bir kaş zirvesi oluşturmaya çalışın. Elinize bir kalem alarak orta kısmını zirveye taşıyarak taslak oluşturabilirsiniz. Yuvarlak yüzlüler yuvarlak kaşlardan uzak durmalı ve yüzüne biçim verecek bir kavis yaratmalıdır.

Eğer yüzünüz ovalse: Çok kavisli ve sert kaşlardan uzak durun ve yumuşak açılı düz kaşlar tercih edin.

Eğer yüzünüz kalp şeklindeyse: Düşük kemer ve yuvarlak kaş şeklinde kaşlarınızı alabilirsiniz. Çok kemerli kaşlar yüzünüzün şeklini bozacaktır.

Kaşlarınızı alırken: burnunuzun kenarından hiza alarak gözünüzün pınar kısmındaki alana çizgi çekerek başlangıç noktası belirleyin. Ardından kalemi göz bebeğinizin hizasından kaşınıza uzatarak işaretleyin. Gözünüzün dış kenarından da aynı hizada çıkarın bu da kaşınızın bitme noktası olsun. Bu aralıkta tutarak fazlalıkları alın. Kaşlarınızı alırken de mutlaka ışığın iyi olduğu bir yeri seçin.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.