Evde röfle saç nasıl yapılır?

Röfle işlemi: saçların kendi renginden birkaç ton açık renkte aralardan değişmesi işlemidir. Bu renklendirme işlemi yapanlar içinde saçı koyu renkte olanlar açısından büyük değişiklik yaratır. Kuaför salonuna giderek yüzlerce lira vereceğiniz röfle işlemini evinizin konforunda ve daha az masrafla kendiniz de yapabilirsiniz.

Evde Röfle nasıl yapılır?

Röflede renk seçimi yapmak en baş kuraldır. Doğal bir görüntü için kendi saç tonunuzdan 1-2 ton açık bir renk seçerek fark yaratabilirsiniz. Birçok markanın röfle seti bulunmaktadır. Bu setlerden birini kolayca satın alabilirsiniz. Röfle saça zarar veren bir işlemdir bu nedenle yan ürünlerle de saçınızı desteklemeyi unutmayın.

Alacağınız röfle setinde nemlendirici özelliği ve bakım kremi olmasını tercih ederseniz saçlarınız daha az zarar görecektir.

Röfleye başlamadan önce üstünüze boya sıçramasında sorun olmayacak bir kıyafet giyebilir ya da önlük takabilirsiniz. Ellerinize de eldiven takabilirsiniz. Röfle işlemini ilk kez yaparken setin içinden çıkan kullanma kılavuzunu okuyunuz.

Saçlarınız kısaysa, setten çıkan boneyi kullanabilirsinzi. Eğer uzun saçlıysanız folyo ile sarabilirsiniz. Boneyi kullanırken; saçlarınızı geriye doğru tarayın, boneyi kafanıza geçirip önden bağlayın. Daha sonra setten çıkan aparatla saçlarınızı eşit aralıklarla ayırın ve karışımı tutamlara sürün. İstediğiniz tonu yakalamak için 20 ile 50 dakika arası saçınızda bekletin ve boneyi çıkarmadan saçlarınızı durulayın. Folyo kullanıyorsanız folyoyu çıkarıp durulayabilirsiniz. Saçlarınızı duruladıktan sonra da setteki bakım kremini saçlarınıza uygulayın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.