Evlilik Terapisi evliliği kurtarır mı?

Kimi zaman beraberliklerimizde yaşadığımız sorunlar içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Karşılıklı sevgi ve saygının çıkmaza girdiği, ilişkinin artık umulmadık bir yere gittiği hissi ilişkilerin devamı açısından oldukça risklidir.

Sevdiğimiz insanla emek verdiğimiz bir ilişkiyi bitirmek ise zorunlu kalmadıkça tercih ettiğimiz bir şey değildir. Bu nedenle bazı çiftler ilişkilerinin gidişatını değiştirmek, sorunlarını görmek ve onları çözmek, birbirlerini dinlemek adına bir şeyler yapmak isterler ve soluğu evlilik terapisinde alırlar. Çiftlerin birbirlerini ve ilişkilerini daha iyi anlamalarını sağlayan bu adım, sorunlar olmasa dahi giderek ilişkinizi güçlendirebileceğiniz güçlü bir terapidir. Bu tür terapilerde asıl amaç: çiftlerin aslında birbirlerine hissettikleri güzel duyguları geri plana atmalarına engel olmak ve mutlu oldukları zamanları anımsatarak problemlerin altından kalkmalarını sağlamaktır.

Ayrılığı düşünen, cinsel sorunları olan, bağlarını kuvvetlendirmek isteyen, birbirini daha iyi anlamak isteyen çiftlere yardımcı olmayı hedefleyen evlilik terapisi, evlilik sürecinin her zaman istediğimiz gibi ilerlemeyeceğinin bir göstergesidir. Hayat şartları, çevresel etkiler ya da iş sıkıntıları gibi problemler arasında ilişkileri zayıflayan ya da daha iyi hissetmek isteyen herkes için önerilen bir terapi biçimidir.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.