Genital bölgede çıkan sivilcelerin nedeni nedir? Nasıl geçer?

Hiç şüphesiz ki sivilceler oldukça büyük bir cilt problemidir. Sağlığınız hakkında da bilgiler veren sivilcelerin çıktıkları bölgeye göre anlamları da farklıdır. Genital bölgede çıkan sivilceler ise bulundukları bölge itibari ile oldukça sıkıntılı sivilcelerdir.

Genital bölgede çıkan sivilcelerin nedeni nedir?

Genital bölgede ortaya çıkan sivilceler yağ bezlerinde ya da kıl köklerinde ortaya çıkan sorunlar nedeniyle meydana gelir. Bu tür sivilceler kadınlarda daha sık görülür. Vücutta horomonlarda yaşanan dengesizlik ve düzensizlikler, fazla yağlı ya da baharatlı gıda tüketimi, stres, yapılan diyetler, ilaçlar ve bazı sağlık sorunları sivilcelerin çıkma nedenidir. Ayrıca bölgenin fazla nemli ya da ıslak kalması da sivilcelenme nedenidir.

Genital bölgede çıkan sivilceler nasıl geçer?

Bu bölgede çıkan sivilceler oldukça riskli olabileceği için mümkün olduğunca doğrudan müdahale etmeyin. Tedavisi sanıldığı kadar zor olmayan genital bölge sivilceler için kısa sürede başlanacak olan uygun bir tedavi ile oldukça hızlı bir sonuç alınabilir. Genital bölgenizde sivilce fark ettiğiniz anda doktora giderek hem oluşabilecek rahatsızlıklarınızın hem de istenmeyen bir görüntüden kurtulmuş olursunuz. Tedavisinde, içeriğinde benzoil peroksit bulunan akne ilaçları kullanılır. Sivilcelerin seviyesine göre tedavide bazen farklı ilaçlar da kullanılabilir. Antiseptik özelliği olan lavanta yağı ve diğer antibakteriyel özelliklteki bitkilerle hazırlanan kürler de tedavide sıkça kullanılır..

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.