Göbek yağları nasıl eritilir?

Çin’de başlayan ve etkisini dünyada devam ettiren koronavirüs nedeniyle evde kaldığımız şu dönemlerde, kendi evinizde aletsiz bir şekilde yapabileceğiniz göbek eritme hareketleri ile siz de dilediğiniz forma kavuşabilirsiniz. Göbek nasıl eritilir? Göbek eritme kürleri nelerdir? Göbek eriten egzersiz hareketleri nelerdir? gibi soruların cevabı bu haberimizde.

Göbek eritme egzersizlerine başlamadan önce ilk olarak yapmamız gereken esneme hareketleridir. Düz bir zeminde yere oturun. Bacaklarınızı iki yana açın ve sol bacağınıza doğru kapanın. Daha sonra aynı hareketi sağ bacak için de yapın. Kapanırken elinizden geldiğince çok eğilin. İki tarafa da 12’şer kere kapanın ve sonra bacaklarınızı aunı anda tutup öne doğru kapanın.

Göbek eritme egzersizlerinden en önemlisi diyebileceğimiz bir hareket planktir. Düz bir şekilde yüz üstü yere uzanın ve dirseklerinizin üzerinde durun. ayak parmaklarınızın üzerinde kalın. Kalçanızı sabit tutun ve karnınızı sıkarak havada durun. 30’ar saniye havada kalmaya çalışın ve daha sonra dirseklerinizden güç alarak sağa ve sola dönün.

Şınav kol ve bacak kaslarınızı harekete geçirir. Eğer şınav çekemiyorsanız yarım şınav tam da size göre. Başlangıçta şınav pozisyonu alın daha sonra bacaklarınızı havaya kaldırın ve birleştirin ve dizlerinizin üzerinde durun. 15’er kez tekrarlayın.

Köprü hareketi aletsiz karın egzersizleri arasında en ideallerden biridir. Düz bir şekilde sırt üstü yere yatın. Kollarınızı iki yanda tutun. Dizlerinizi kırarak ayaklarınızın üzerine basın ve kalçanızı, karnınızı sıkarak havaya kaldırın. Kalçanızı havaya kaldırıp yere indirerek hareketi 15 kez tekrar edin.

Göbek eriten kür tarifi:

4 parça lahana yaprağı, yarım litre su, 1 adet limon, 1 demet maydanozu bir kaba alarak kaynatın ve dinlenmeye bırakın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.