Güneş lekelerini önlemenin yolları!

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte güneşin vücudumuza olumlu ve olumsuz etkileri de kendisini göstermeye başladı. Vücudumuzun ihtiyacı olan D vitaminini en güçlü kaynağı olan güneşten alırken, güneşin cildimizde lekeler bırakmasını da önleyebilmek oldukça önemli.

Güneş lekelerini önlemenin yolları!

Güneşe direkt maruz kalmaktan özenle kaçınmamız çok önemli. Güneş ışınları her ne kadar vücudumuza ihtiyacı olan vitaminleri sağlarken diğer yandan da zarar verebilir. Bu nedenle güneşin dik açıyla geldiği saatlerde değil eğik açıyla geldiği zaman aralıklarını tercih etmeniz çok önemli.

Özellikle yaz aylarında vücudunuza sık sık peeling yapmayı unutmayın. Ölü derilerden kurtulmanız oldukça önemli. Ölü deriler cildinizde pürüz bırakarak dereceli yanmanızı bu nedenle de lekelenmenizi sağlar. Cildinize uygun bir peeling ile tahriş etmemeye dikkat ederek vücudunuzu ovalayın. Hemen ardından da nemlendirici kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin. Son olarak da güneş koruyucu kremlerinizi sürün ve güneşin keyfini çıkarın. Bol su tüketmeyi de ihmal etmeyin.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.