Güneş Yanıklarına Ne İyi Gelir?

Neredeyse hepimiz güneşlenmeyi ve bronzlaşmayı seviyoruz. Ancak bazen bu durumu abarttığımız ya da gerekli önlemleri almadığımız için büyük sızılar veren ve kötü bir görünüme neden olan güneş yanıklarına maruz kalırız. Güneş yanıklarına ne iyi gelir? sorusu da bir anda hayatımızın sorusu oluverir..

Güneş yanıklarına ne yapmak gerekir?

Güneş yanığı, hava sıcaklıklarının artması ile beraber özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Güneşlenmesek bile güneşe fazla maruz kaldığımızda bu sorunu yaşarız. İnsana acı veren ve kötü bir görüntü oluşturan güneş yanıklarına evde hazırlayabileceğiniz bazı bitkisel çözümlerle son verebilirsiniz.

Güneş yanığının belirtileri: Deride ağrı ve kızarıklık, Derinin daha gergin ve daha sıcak olması, Birkaç gün içerisinde derinin soyulmaya başlanması, bulantı ve kusma,  baş ağrısı, ateş, titreme, boyun tutulması, susuzluk, gözlerin aşırı hassas olmasıdır.

Güneş yanığı olan bölge kaşınır ancak mümkün olduğunca elinizi sürmeyin ve nemlendirici krem sürün. Bol bol su tüketmelisiniz. Böylece nem dengeniz korunacak ve sıvı kaybı yaşanmayacaktır. Banyonuzu soğuk yapın. Gün içerisinde de 3-4 kez yanık yerleri steril bezle temizleyin. Muhtemelen deriniz su toplayacak bu su balonlarını asla patlatmayın. yanığın olduğu bölgeye antibiyotikli krem sürün.

Aloe Vera: Aloe Veranın cildi yenileyici ve besleyici etkisi kanıtlanmıştır. Yaralı bölgelere sürerek iyileşme süresini hızlandırabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.