Günlük ped kullanmak zararlı mıdır?

Pedler, genital hijyenin sağlanmasına destek olan ürünlerdir. Normal pedler kadınların regl dönemlerindeki kanamaları için kullanılırken günlük pedler ise günlük yaşantılarındaki akıntıları için kullanılıyor. Kadınların cinsel organları daima ıslak bir yapıya sahiptir ve bu ıslaklık zararlı değildir aksine faydalıdır. Bu ıslaklıktan rahatsız olanların kullanımı için üretilen günlük pedler ise oldukça tartışmaya açık ürünlerdir.

Günlük ped kullanmak zararlı mıdır?

Akıntıya karşı çamaşırımızı koruma isteği nedeniyle başvurduğumuz günlük pedler ise aslında oldukça zararlıdır. Hava almayı engellediği için bakterilere ve enfeksiyonlara karşı vajinayı açık hale getiren günlük pedler hakkında ünlü seksolog Rayka Kumru şöyle söylüyor:

GÜNLÜK PED diye bir şey yok. Ped regl olununca takılır; her gün değil! Akıntı doğaldır ve regl döngüsünün belli zamanlarında miktarı değişebileceği gibi, vajinanın kendisini temizlemesi sonucu oluşan nemliliktir. Ürün satacağız diye iyice bokunu çıkardınız ya. Eee ıslak durmak istemiyoruz ne yapalım diye soranlara: 1. Patriyarkaya hafif bir miktir çekin. 2. pamuklu iç çamaşırı giyin. 3. Pamuklu iç çamaşırınızı gerektikçe değiştirin.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.