Güzel Bir Yıl Geçirmek İçin Yapılması Gerekenler!

2019’u geride bıraktığımız ve zamanın çok hızlı geçtiğini fark ederek yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde: hepimiz daha sağlıklı, daha mutlu, daha bereketli ve huzurlu bir yıl geçirmek istiyoruz. Güzel bir yıl geçirmek için yapmamız gerekenler ise oldukça basit. İşte güzel bir yılın motivasyon sırları.

  • Kabullenin!

Her şeyin başı inanın ki kabullenmekten geçiyor. Fazla kilolarınızı, yüzünüzdeki sivilceleri, yaşam tarzınızı ya da çevrenizi kabullenin. Kabullenmeniz hiçbir şeyi değiştirmeyeceğiniz ya da değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmiyor tabii ki. Aksine! Her şeyi değiştirebilir ve dönüştürebilirsiniz. Ama öncelikle her şeyin nasıl olduğuna dair bir analiz yaparak kabullenin ki hayal kırıklıkları ile yola başlamayın.

  • Planlayın!

Şu ana kadar her şeyi gelişigüzel yaşamış olabilirsiniz ama bu zinciri kırmak oldukça basit. Yeni yılda ve belki de hayatınızın geri kalanında neleri değiştirmek istiyorsunuz? Kendinize neler katmak ya da neler yapmak istiyorsunuz? Bunları doğru bir seçimle belirledikten sonra kendinize notlar  koyarak planlama yapın ve o doğrultuda ilerleyin. Yeni bir dil öğrenmeyi de planlayabilirsiniz yeni bir ülke görmeyi de. Belki istediğiniz yeni insanlarla tanışmak ya da daha çok dinlenmek olabilir. Seçim sizin.

  • Hedef koyun!

Hayatı gelişigüzel yaşamaktan vazgeçin ve artık yeni hedefler koyarak ilerleyin. Hedefleriniz çok büyük olmasın ve sizi psikolojik olarak baskı altına almasın. En iyi hedefleme: Ortalama potansiyelinizin bir tık altında yapılacak olan ve her seferinde kendinizi daha iyisi için hırslandıracak bir hedef olmalı. Günlük 20 yabancı kelime öğrenmek ya da kumbaranıza cebinizdeki tüm bozuk paraları bırakmaya karar vermek gibi küçük şeylerde bile deneyebilirsiniz. Zamanla çok daha başarılı olacaksınız.

  • Kendi yolunuzu çizin!

Popüler kültürün ve mecraların hepimizin hayatını ele geçirdiği şu günlerde kendiniz olmaktan ve istediğiniz şeylerden asla vazgeçmediğiniz, karakterli bir yıl sizleri daha da tatmin edecek. Başkalarının hayat mottolarını ya da yaşam tarzlarını kopyalamaktansa gerçekten sevdiğiniz şeyleri bulun ve onların üzerine gidin.

  • İnanın!

Siz inansanız da inanmasanız da sizleri ve hayatınızı yöneten ve şekillerinden şey enerjinizdir. Kendinize bahaneler bulmak yerine önünüze bakın ve inanmaktan vazgeçmeyin. Geçmiş yıl ya da yıllar başarılı ya da güzel geçmemiş olabilir. Ama o yıllar bitti. Önünüze yeni bir yıl ve yeni bir döngü var. Hayatınıza pozitif şeyler katmak için düşüncelerinizi de pozitifleştirmelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.