Hızlı Tırnak Uzatma Yolları!

Birçok insan uzun ve bakımlı tırnakları olmasını ister. Ancak gerek çevresel faktörler gerekse kişinin beslenme ya da yaşam tarzı tırnakların kırılmasına neden olabilir ya da yıpranmalar tırnaklarımızı kesmemize sebep olabilir. Tırnaklarımızı hızlı uzatmanın yollarını sizler için paylaşacağız.

Hızlı tırnak uzatmak mümkün!

Tırnak yemek, tırnakları yanlış kesmek, sağlıksız beslenmek gibi nedenler tırnakların uzamasını da etkiler. Bu tarz alışkanlıklar başka rahatsızlıklara da neden olabilir.

  • Limon suyu ile tırnak uzatma:

Ufak bir kapta bir miktar limon suyu ve sıktığınız limon suyunun yarısı kadar da zeytinyağı ekleyin.. Tırnaklarınızı iyice yıkayın ve kurulayın. Temiz tırnaklarınıza bu karışımı sürün ve ayda en az 4 en fazla 12 kez bunu tekrar edin.  Karışımı masaj yaparak 15 dakika boyunca yedirin ve 15 dakikanın ardından iyice durulayarak kuru bırakın.

  • Tırnaklarınızı yemeyin ve düzgün kesin!

Tırnak yemek hem genel sağlığınız hem de tırnak sağlığınızı olumsuz etkiler. Böyle bir alışkanlığınız varsa acı ojelerden yardım alabilirsiniz. Tırnak batması gibi durumlarda doktor müdahalesi talep etmeyi unutmayın. Tırnak kesiminde ise öncelikle elinizi ya da ayağınızı iyice yumuşatın.  El tırnaklarınızı oval ayak tırnaklarınızı ise küt kesmelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.