Kalıcı Bronzluğun Püf Noktaları!

Çoğumuz bronz bir görünümün ışıltısını beyaz bir cilde tercih ederiz. Ancak bronzluğumuz çoğu zaman çok kısa süre bizimle kalır ve daha sonra cildimizin her soyulmasında eski rengimize daha da yakınlaşırız. Kimi zamansa bronzlaşma maceramız yalnızca kızarmaktan ibaret kalır. Ancak kalıcı bronzluğa sahip olmak artık çok daha kolay!

Kalıcı bronzluğun püf noktaları nelerdir?

Vücudumuzun güneş ışınlarını doğru ve eşit emebilmesi bronz bir görünüm için oldukça önem taşır. Bu nedenle cildimizdeki tüm ölü derilerden kurtulmamız gerekir. Banyoya girdiğinizde 10 dakika vücudunuzu buharla yumuşatarak ardından da keseleme işlemi uygulamayı sakın unutmayın. Kesenizi yaptıktan sonra da peeling ile cildinizi tahriş etmeden uygulama yapın ve tüm ölü derilerden kurtulun. Temizlenmiş bir cilt güneş ışınlarını homojen bir şekilde emmeye hazır olacaktır.

Güneşlenirken güneşin dik açıyla geldiği gündüz saatlerini değil öğleden sonranın yatay açı saatlerini kullanın. Dik açıyla gelen güneş cildinize zarar verirken öğleden sonra yapacağınız güneşlenme bronzlaşmanızı sağlar.

Güneşlendikten sonra güneş sonrası kremlerinizi ve losyonlarınızı mutlaka sürün. Kuru cilt soyulur, tahriş olur, dökülür. Cildinize nemi hapsetmenin en kolay yolu ise su içmek. Bol su içerek daha kalıcı bronzluğa sahip olabilirsiniz

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.