Karantinada nasıl kilo verilir?

Çin’de başlayarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs nedeniyle uzmanların çağrıda bulunduğu sosyal izolasyon, kişilerde birçok sorun yaratıyor. Bu sorunların başında stres ve kaygı bozukluğu gelirken bir diğer problem de kilo almak olarak görülüyor.

Evde kal çağrısına uyan vatandaşlar mümkün olduğunca zamanlarını evlerinde geçirmeye çalışıyor. Evde olduklarında ise can sıkıntısından yaptıkları ev yemekleri ve tatlılarla  kilo almaya başlıyorlar. Sıkıntı hali nedeniyle kilo alanlar da karantinada nasıl zayıflanır sorusunu soruyorlar.

Karantinada kilo vermek!

Hareket alanımızın kısıtlı olduğu ve sıkıntıdan yemek yemeye sardığımız şu günlerde alınan fazla kilolar insanları korkutuyor. “Nasıl kilo verebilirim?” sorusunu soranlar için ufak ipuçları hazırladık.

  • Bol su için 

Su içmek kan dolaşımınızı ve metabolizmanızı hızlandıracağı gibi aynı zamanda tokluk hissi de yaratarak daha az yemenizi sağlar. Bu nedenle günde, normal zamanda da olması gerektiği gibi, en az 2-2.5 litre su tüketmeye özen gösterin.

  • Porsiyonları küçültün!

Karbonhidrat olmadığı sürece birçok şeyi yiyebilirsiniz. Ancak ne kadar yediğiniz oldukça önemli. Tabaklarınızı küçük tutarsanız daha rahat kilo verebilirsiniz.

  • Geç saatlere kadar oturmayın!

Ne kadar uzun süre ayakta kalırsanız o kadar çok sıkılacak ve yemek yemek isteyeceksiniz. Bu nedenle normal saatlerinizden çok daha uzun süre uyanık kalmamanızı tavsiye ediyoruz.

  • Egzersiz yapın

Vücudunuzun hangi bölgesinden şikayetçi iseniz o bölgenize uygun egzersizleri YouTube üzerinden bulabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.