Karantinada vakit geçirme yolları!

Çin’de geçtiğimiz Aralık ayında başlayan ve etkisini Türkiye dahil neredeyse tüm ülkelerde gösteren koronavirüs nedeniyle birçok sektör sekteye uğradı. Bazı meslek gruplarının evden çalışma sistemine geçtiği bazı iş gruplarının ise izne çıktığı bu dönemde, karantinada vakit geçirmek için neler yapılabilir sorusunu sizler için cevapladık.

“Karantinada nasıl vakit geçirebilirim?”

Evden çalışma sistemine geçen ya da işlerinden izinli olanlar için karantinada neler yapılabileceğine dair binlerce seçenek mevcut. Bu seçeneklerden bazılarını sizler için derledik.

Blog açabilirsiniz!

Yemek yapmayı mı seviyorsunuz, yoksa film izlemeyi mi? Belki kitap okumaktan yanasınızdır. Belki de sadece içinizi dökmek istiyorsunuzdur. Bir blog açarak orada ilgi alanlarınıza dayalı olarak sanal bir günlük oluşturabilir ya da yalnızca içinizi dökebilirsiniz. Ücretsiz blog açma imkanı veren siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Spor yapın!

Sürekli evde durmak ve boş kalmaktan dolayı kendimizi yemek yemeğe verdiğimiz şu günlerde, koronavirüs öncesi döneme kıyasla oldukça kilo aldık. Ancak normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte de yavaş yavaş o kilolardan kurtulmamız gerektiğinin farkındayız. İşte bu yüzden spor yapmaya başlamanın tam sırası. İndireceğiniz antrenman uygulamaları ile ihtiyacınıza yönelik spor hareketlerini belirleyip evinizin konforunda spor yaparak zayıflayabilirsiniz.

Hobi edinin!

Oldukça fazla boş vakte sahip olduğumuz bu dönemde birbirinden farklı şeyleri deneyerek hoşunuza giden bir aktiviteyi hobi olarak edinebilirsiniz. Müzikten hoşlanıyorsanız bir müzik aleti alarak onunla çalışabilir, resimden hoşlanıyorsanız biraz boya ve bir tuval alarak işe başlayabilirsiniz.

Dil öğrenin!

Normal hayat rutininizde öğrenmek istediğiniz ancak zaman ayıramadığınız bir dil varsa bu konuda daha çok zaman ayırarak uzmanlaşabilir ve seviyenizi artırabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.