Kas geliştiren besinler hangileri?

Düzenli egzersiz yapıyorsanız veya sporcuysanız, kas yapımına yardımcı yiyecekleri mutfağınızdan eksik etmemelisiniz.  Kilo verme veya alma döneminizde kas kütlenizin artmasına yardımcı olabilecek besinleri tüketmek sizleri olumlu anlamda etkileyecektir.

Esmer Pirinç: Kalori ve karbonhidrat içeriği bakımından benzer olmasına rağmen, kahverengi pirinç hemen hemen her kategoride beyaz pirinci geçiyor. Lif ve faydalı bileşikler bakımından zengindir.

Muz: Üç farklı şeker türünü içermesi muzu antrenman öncesi ve antrenman sonrası tüketilebilecek harika bir karbonhidrat haline getiriyor.

Fıstık Ezmesi: Fıstık ezmesi protein deposudur, kas yapımına ve onarımına yardımcı olur.

Tavuk / Hindi Göğsü: Vücut geliştirme sporuyla ilgilenenlerin tabaklarında bolca gördüğümüz tavuk özellikle bol proteinli olması ve az yağ içemesi nedeniyle tercih sebebi haline geliyor.

Yumurta: Kas kütlesini arttırma dediğimizde eminiz ki aklınıza gelen ilk besin yumurta oluyor. Yumurta protein miktarının %99’unu vücutta kullandırıyor.

Yulaf: kompleks karbonhidratlar ve proteinin yanı sıra kas yapıcı besin maddelerini de barındırır. Bir kâse kuru yulaf ezmesi 3.4 mg demir ve 0.9 mg B3 vitamini içerir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.