Kayınvalideyle Yaşam Mücadelesi Rehberi!

Bir tanecik evlatlarını kucaklarından aldığınız o analar, birçok zaman sizi bir düşman ya da rakip olarak görebilirler. Kirpi yavruları için kuş tüyü yastıklar hayal eden o anneleri karşınıza almak istemeseniz de bazen yanlarında durmak da oldukça zordur. Gelin kayınvalideyle nasıl yaşanır hep birlikte bakalım.

Belki de tek istediğiniz sevdiğiniz adamla / kadınla birlikte kendinize güzel bir hayat kurmaktı. Birçok engeli görmezden geldiniz. Ancak bir zaman sonra o taktığınız pembe gözlükler işe yaramayı bıraktı ya da birisi o gözlükleri gözünüzden çekip aldı. Kim mi? Çok sevgili eşinizin biricik annesi…

Sürekli şikayetler eden bir kaynananız varsa zamanla duymazdan gelmeyi öğreniyorsunuz. Sesinizin yüksekliğini her ne pahasına olursa olsun kontrol etmek zorunda olduğunuzu unutmayın. Her şeyden önce yaşına ve statüsüne olan saygınızı unutmayın. Ama kendinizi de asla ezdirmeyin. Derin derin nefesler alarak ve gülümseyerek cevap verin. Rahatsız olduğunuz bir durum olduğunda bunu hem kendisine hem de eşinize belirtmekten de asla çekinmeyin. Çünkü dile getirilmemiş rahatsızlıklar devamlılığa mahkumdur.

Size sorun yarattığı, kusurlar bulduğu her an onun tam tersi davranarak kendisini utandırabilirsiniz. Ne yaparlarsa yapsınlar yaşlılıklarını koz olarak kullanacak olan o fettan kaynanalarla aktif mücadeleye girmek sizi haksız duruma çekebilir. En iyisi ters etki oyunudur.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.