Kendini İyi Hissetmenin Yolları!

Hepimiz günlük telaş içerisinde bazen de kötü şartlarda kendimizi iyi hissetmenin yollarını ararız. Kimi zaman küçük şeylerle bunu başarabilsek de bazen çok daha büyük şeyler olsun isteriz. Kimi küçük kimi büyük bazı iyi hissetme yollarını sizinle paylaştık.

Kendini iyi hissetme yolları!

  • Ev meditasyonu:

Kendimizi kötü hissettiğimiz ve evden bile çıkmak istemediğimiz bazı zamanlarda, evde yapabileceğimiz bazı şeyler iyi hissetmemizi sağlar. İlk olarak bütün yatak örtülerinizi yeni yıkanmış örtülerle değiştirin. Ilık suyla güzel bir duş alın. Güzel kokan duş jelleri iyi hissetmenizi artıracaktır. Banyodan çıktıktan sonra yüzünüze uygun bir maske yapın ve en sevdiğiniz içeceği hazırlayarak yatağınıza girin. Eğer kitap okumayı seviyorsanız kitabınızı ya da uzun zamandır izlemek istediğiniz bir film ya da diziyi açarak yatakta zaman geçirin. Temiz yatağınızda temiz bir şekilde uyumak sizi daha iyi hissettirecek.

Antioksidan Özellikli Maske Tarifi

  • Güzel zaman geçirin!

Canınız dışarı çıkmak istemiyor olabilir ama bazen eve tıkılıp kalmak yerine günün erken saatlerinde güne başlamak ve harekete geçmek “bir şeyler yaptığını” hissettireceği için oldukça iyi gelecek. İnsanlar bir şeyi yapmaya başladıktan sonra sever sözünün de ispatıdır. Güne erken başlayın, güneşi selamlayın ve sevdiğiniz insanlarla, sevdiğiniz yerlerde sevdiğiniz şeyleri yapın.

  • Sporun mutlulukla bir ilgisi olmalı!

Spor yapmak gerçek anlamda mutluluk hormonu salgılamanızı sağlayacak. Hareket ettikçe kan dolaşımınız da hızlanacak ve kendinizi daha iyi hissedecek bu hissi artıracak diğer bir etmen de yine kendiniz için bir şeyler yaptığınızı bilmeniz olacak..

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.