Kollar nasıl inceltilir?

Özellikle kilo aldığımızı düşündüğümüz dönemlerde bize daha kalın gelen kollarımızı inceltmek hepimizin ortak isteği. Kollar nasıl inceltilir sorusu ise cevabı imkansız olmayan bir soru. Gelin hep birlikte bakalım!

Kollar Nasıl İnceltilir?

Sarkık ya da kalın kollar birçok insanın ortak düşmanı. Kısa kollu kıyafetler giymekten çekinmemize neden olan kalın kollarımızı sıkılaştıracak önerilerimizi sizler için derledik.

Daha sıkı ve ince kollara sahip olmanın başlıca yollarından biri vücut yağını azaltmaktır. Kardiyo egzersizleri yaparak fazla kalori harcarsınız ve yağlardan daha çabuk kurtulursunuz. Tempolu yürüyüş yapmak, koşmak, bisiklete binmek gibi aktiviteler hızlı yağ yakarak hayalinizdeki kollara kavuşmanızı sağlar.

Yüzmek de vücudunuzu mükemmel bir şekilde çalıştırır. Aktif olarak kollarınızı kullanacağınız bu spor ile kol inceltmeniz daha kolay olacak. Aynı zamanda sıkılaştırıcı bir diğer egzersiz olan pilatesi de deneyebilirsiniz. Özellikle pilates lastiği ve kendinize uygun ağırlıkta dambıllarla çok daha kolay başaracaksınız. Kolları güçlendiren bir diğer spor ise şınav çekmektir. Az bir set sayısı başlayacak her gün sayıyı artırarak devam edin. Evinizde bulunan sandalyeden destek alarak da kollarınızı inceltebilirsiniz. sandalyenin önünde arkanız dönül bir şekilde eğilin ve yere oturur gibi çökerek kollarınızla sandalyeden destek alın. Kol desteği ile yukarı doğru kalkın ve tekrar edin. Kollarınızla daireler çizerek de egzersiz yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.