Koltuk altı kararmaları nasıl geçer?

Koltuk altı kararması özellikle birçok kadının ortak dertlerinden biridir. Yaz ayları geldiğinde koltuk altını açıkta bırakan giysiler giyme konusunda tedirginlik yaşanmasına neden olan koltuk altı kararması nasıl önlenir sorusunun cevabı yazımızda!

Koltuk altı kararması nasıl geçer?

Epilasyon, sürtünme ya da sadece genetik faktörlerle koltuk altı kararması yaşanabilir. Piyasada bu durum için çok sayıda beyazlatıcı kozmetik kremler satılmaktadır. Ancak kendi çarenizi evde kendiniz de yaratabilirsiniz.

Limon : Limonun kararmalar konusundaki mucizevi etkisi evimizde birçok eşyada özellikle de mutfak araç gereçlerinde de oldukça yoğun olarak kullanımından oldukça tanıdıktır. Beyazlatıcı özelliği olan limon koltuk altınızda da oldukça yararlıdır. İçeriğinde asit olan limonu, alerjen etki yaratmaması için önce vücudunuzun küçük bir alanında uygulamalı daha sonra reaksiyon göstermediği takdirde bölgeye sürmelisiniz. Yıkayıp kuruladığınız koltuk altınıza limonu iyice sürün ve ovalayın. Bu işlemi her gün bir kez yapabilirsiniz.

Karbonat : Dişlerimizde bile beyazlatmak için kullanabildiğimiz karbonat, içerdiği beyazlatıcı etmenler nedeniyle koltuk altımızda da beyazlatma için kullanabileceğimiz bir madde.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.