Kurumuş ciltler için maske tarifi!

Cilt kuruluğu yaş ya da cinsiyet fark etmeksizin herkesin, her mevsimde karşılaşabileceği bir problemdir. Kış aylarında soğuk havanın etkisiyle cilt kururken yaz aylarında da cilt kuruluğu görülebilir. Cilt kuruluğunuzu evde yapacak olduğunuz birkaç bakım kürü ile birlikte yok edebilirsiniz. Kronik ya da ağır kuru cilt sorunlarının cilt (dermatolog) konusunda uzmanlaşmış bir doktor tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.

Cilt kuruluğuna ne iyi gelir?

  • Zeytinyağı:

Birçok antioksidan ve sağlıklı yağ asidi içeren zeytinyağı cildiniz için oldukça faydalıdır. Düzenli bir nemlenme için sızma zeytinyağını ince bir tabaka halinde sürün. Duş almadan 1 saat kadar önce kurumuş bölgelerinize sürün ve duş alın daha sonra da nemlendiricinizi kullanın. İki yemek kaşığı zeytinyağı, dört yemek kaşığı kahverengi şeker ve bir çorba kaşığı balı karıştırın. Birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle ovun. Ardından duş alın ve daha sonra hafif bir nemlendirici uygulayın.

  • Bal:

Antioksidan, antimikrobiyal ve nemlendirici özellikleri olan bal en doğal nemlendiriciler arasındadır. Cildinizi yumuşak ve pürüzsüz hale getirmek için bal kullanabilirsiniz. Duştan önce vücudun her yerine bal sürün ve bekletin. Her gün tekrarlayın

.
Tarifi: Kısık ateşte küçük bir tavada balmumu eritin. Sonrasında bal ekleyin ve daha sonra zeytinyağı ekleyin. Vücudun her yerine bu karışımı sürün ve 10 dakika boyunca bekletin. Sonra bir duş alınız.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.