Kurumuş dudaklara çare!

Gerek çevre koşulları gerekse beslenme düzenimiz nedeniyle çoğu kişi dudak kuruluğu probleminden muzdarip. Dudak kuruluğu nasıl geçer? Islak görünümlü dudaklar nasıl elde edilir? sorularının cevabı bu yazımızda.

Dudak kuruluğu nasıl önlenir?

Çatlamış dudaklardan kurtulmak için iyi bir mevsime gerek yok. Her mevsim görülebilen bu durum için çare üretmek de elimizde. Yazın güneşten kışın da rüzgarlı havalardan kuruyan dudaklar için doğal çözüm yollarını sizler için hazırladık.

Geçe yatmadan önce dudaklarınıza zeytinyağı uygulayın. Doğal bir yumuşatıcı olduğu için dudak kuruluğuna iyi gelecek çatlamaları da tedavi edecektir.

Dengeli ve sağlıklı beslenmek oldukça önemli. Bol su tüketmeniz ise bu etmenlerin en başında geliyor. Vücudunuzda sıvı kaybı yaşanırsa sıvı dudaklarınızdan çekilir ve kurumaya bu kuruluk da çatlamalara yol açar. Böyle durumlarda kozmetik ürünlerden uzak durun ve bir süre ruj sürmeyin. Zaten kuru olan dudaklarınızda sürdüğünüz ürünler pütürlü bir yüzey oluşturacaktır.

Çatlamış ve kabuklanmış dudaklarınıza ıslatılmış bir küp şeker yardımı ile nazikçe peeling yapabilir ve ölü derilerinden kurtulan dudaklarınızı nemlendirip daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.