Makyaj Nasıl Temizlenir? İşte Püf Noktaları…

Genellikle kadınların kullandığı kozmetik ürünler, uzun saatler boyunca cildimizde yer ederek, dış faktörlerle de birleşince oldukça büyük zararlar oluşturabiliyor. Cildimizi makyajdan doğru arındırmak ise oldukça büyük bir öneme sahip.

Doğru makyaj temizliği nasıl yapılır?

  • 1. Adım: Cildinizdeki fazlalıkları, cildinize en uygun makyaj temizleyici ve pamuk yardımı ile iyice temizleyin. Bu aşamada içinde alkol ve paraben içeren ıslak mendillerden kesinlikle uzak durun. Cildiniz yağlıysa su bazlı, karma ya da kuruysa yağ bazlı ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • 2. adım: Makyaj temizleyici ile elinizden geldiğince temizlediğiniz cildinizi, yine cildinize uygun bir cilt temizleyici ile (jel, köpük, sabun) sıcak suyla yıkayın. Sıcak su gözeneklerinizin açılmasını ve daha iyi temizlenmesini sağlayacak. İyice duruladıktan sonra da soğuk suya geçerek gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

  • 3. adım: Doğru bir şekilde temizlediğiniz cildinize, yine cildinize uygun olan bir tonik uygulayarak gözeneklerinizin sıkılaşmasını böylece daha az kir birikerek akne ve yağ depolamasını engelleyebilirsiniz.

  • 4. adım: Cildinizin yapınıza uygun bir nemlendirici ile cildinizi güzelce nemlendirin ve çevresel faktörlerle kaybolan nemi cildinizin emmesine izin verin..

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.