Mate çayı ile zayıflamak çok kolay!

Kadın erkek fark etmeksizin fazla kilolar hepimizin ortak problemi. Özellikle de karantinada olduğumuz şu günlerde alınan fazla kilolar vatandaşların canını sıkıyor. Çözümü bitkisel ürünlerde arayanlar için ise zayıflama çayları ortak bir çare oluyor. Zayıflama çayları içerisinde ise bir tanesi var ki hem tadı hem de zayıflatma özelliği ile öne çıkıyor.

Mate çayı ile zayıflamak mümkün!

Brezilya’da yetiştirilen mate çayı, sindirimden bağışıklık sistemine kadar tüm vücuda büyük yararlar sağlamaktadır. Yüksek oranda kafein içeren bu bitki,gün boyu dinç kalmayı ve yaşlanma belirtilerini azaltmayı da sağlar. İspanyolca da “dostum” ya da “arkadaşım” anlamına gelen mate, zayıflama konusunda da dostunuz olacağı kesin bir bitkidir. Yüksek derecede A, C, E, B1, B2,B3 ve B5 vitaminleri de barındırmaktadır.

Mate çayı özü bakımından yeşil çaydan daha etkilidir. Vücutta bulunan serbest radikalleri idrarla atar. Kronik yorgunluğa iyi gelir. Yağ yakımını hızlandırdığı için zayıflamada bolca kullanılır. Bağırsak işlevselliğini artırır.

Mate çayı nasıl demlenir?

Aktarlardan temin edebileceğiniz mate çayını 5 yemek kaşığı olacak şekilde çaydanlığınıza koyun ve üzerine de 4 fincan kadar kaynar su ekleyin. Suyun içerisinde kalan mate bitkisini 6 saat kadar dinlendirin ve günde 3 ile 6 fincan arası tüketin.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.