Pürüzsüz bir cilt için ne yapmak gerekir?

Neredeyse hepimiz bir mermer kadar pürüzsüz cilt isteriz. Özellikle son zamanlarda Uzakdoğulu kadınların pürüzsüz ciltleri oldukça dikkat çekiyor. Öyle ki bu pürüzsüz ciltler kozmetik sektörünü de harekete geçirdi.

Cilt bakımı rutinleri oldukça etkili ve büyük bir seremoni olan Uzakdoğulu kadınların güzellik sırlarını sizlerle paylaşıyoruz. Devamı gelmeyen bakımların faydasızlığından bıkanlar için tam da yerindesiniz!

Önce temizlik!

Pürüzsüz bir cilt için en önemli adım sudur. Bu nedenle her sabah ve akşam yüzünüzü yıkamanız oldukça önemli. Olabildiğince kimyasallardan uzak durarak yüzünüzü yıkamak cildinizin ihtiyacı olan suyun bir kısmını karşılayacaktır.

Ölü derilerden kurtulun!

Sağlıklı bir cilt, canlı bir görünümde olmalıdır. Cilt tipinize uygun olarak kullanacağınız peeling ile ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Etkisini hızlı gösteren bir diğer bakım ürünü de maskedir. Soyulabilen maskeler cildinizi derinlemesine temizller ve fresh hissettirir.

Uyumlu bir nemlendirici!

Cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi mutlaka günlük olarak kullanmanız gerekir. Pürüzsüz bir cilde ulaşmak için, hücre yenileyen ve yaşlanma karşıtı bir nemlendirici tercih etmek oldukça yerinde olacaktır. Uzakdoğulu kadınlar, nemlendiriciyi iki aşamalı olarak kullanıyorlar. Temizlenmiş ve tonik uygulanmış ciltlerine önce cildi aydınlatan ve pürüzsüzleştiren yoğun bir baz uygulayıp daha sonra nemlendirici kullanıyorlar.

Kafein yerine su!

Kahve günümüzün en büyük alışkanlıklarından ve keyiflerinden biridir. Ancak pürüzsüz bir cilt için ihtiyacımız olan kahve değil sudur. Günde en az 2 buçuk litre su tüketmelisiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.