Regl dönemini ağrısız geçirmenin yolları!

Her kadının ergenlik döneminden menopoz dönemine dek yaşadığı, her ay 28 günde bir yaşanan ve ortalama 3 ile 7 gün aralığında vücudunda gerçekleşen ve vücudundaki kirli kanın atıldığı döngüye regl (âdet) dönemi adı verilir. Adet döneminde ise kimi çok rahat geçirirken kimileri de oldukça sancılı bir süreç yaşarlar.

Adet dönemi nasıl rahat geçirilir?

Vücudumuzun bu oldukça hassas döneminde ağrı çekmek oldukça doğal. Ancak katlanılmayacak derecede gelen sancılar için yine de bir doktora görünmenizde fayda var. Gelelim adet dönemini nasıl rahat atlatacağınıza…

Ayaklarınızı sıcak tutun!

Kiminiz bunun bir babaanne hurafesi olduğunu düşünebilir ama gerçek! Vücudunuzun ısı merkezi ayağınızın altındadır ve ayaklarınızı üşütürseniz işte o zaman gerçek regl sancısı ile tanışırsınız…

Kafein tüketmeyin!

Kafein sancılarınızın dozunu artıracak ve rahatsızlık hissi verecektir. Kahve içmek yerine Melisa ya da papatya çayı içerek sakinleşebilir ve daha dingin bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Beslenmenize dikkat edin!

Öğün atlamadan, yeterli ve dengeli bir beslenme programınızın olması sancılarınızın da daha az ya da hiç olmamasını sağlayacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.