Sabah Ayazında Yatağından Ayrılmak Zorunda Kalanların Anlayacağı 19 İçler Acısı Durum

Çalışmak fikrine artık çoğumuz sıcak bakmaya başlasak da, sabahları erken kalkmak fikrine halen alışamadık. Üstelik hava soğuk olunca bunu yapmak çok daha zor… Üstüne bir de trafik ve toplu taşımalardaki yoğunluğu da eklersek, durum tam bir facia. Sahi, işe erken gitme fikri ilk kimden çıkmıştı?

 1. Telefonun alarm kısmı 10ar dakika ile kurulmuş alarm listesinden oluşur.
 2. Eğer yatma saati hayli geçtiyse, toplam kaç saat uyuyacağı vicdan azabı çekerek hesaplanır. Sabah kahvaltı yapmadan, hemen giyinip çıkarsam 20-25 dakika fazladan uyuyabilirim.
 3. Sabah okul veya iş olduğu için hafta içi akşamları genelde plan yapılamaz. Arkadaşlarla çıkmak şöyle dursun, dizi izlemek bile hafta sonuna ertelenir.
 4. Sabah uğraşması zor olmasın diye banyo yapmak ve giyilecek giysileri ayarlama akşamdan yapılır.
 5. En sevdiğin şarkıyı da yapmış olsan, alarm melodisi nefret ettiğin sestir.
 6. Ve artık uyanma zamanı… O sıcak yatak, yorgan ve yastıktan ayrılmak sevgiliden ayrılmaktan bile zor.
 7. Üşüdüğün için yatakta oturup boş gözlerle etrafa dalarsın. “Daha yeni yatmıştım, ne çabuk sabah oldu. Of şimdi giysiler de buz gibidir. Ay daha el, yüz yıkanacak. Su da ne soğuktur şimdi…”
 8. Kalkmasına kalkarsın yataktan ama banyoya gittiğine pişman olursun. Klozet buz gibi, su da inanılmaz soğuktur.

 1. Güzel kahvaltı hayalini kurarken, sıcak bir kahveyle yetinirsin. Oysaki şimdi demli çay, kızarmış ekmek, sucuklu yumurta olacaktı ki… Ama ne hazırlamaya ne de yemeye vakit yok ne yazık ki.
 2. Şıklık da bir yere kadar artık üşümemek adına dışarı çıkarken Eskimolar gibi giyinirsin.
 3. Daha fazla uyumak için artık ya makyaj yapılmaz ya da iş yerinde yapılır. Makyajsız gittiysen eğer iş yerinde kimseye görünmemeye çalışırsın.
 4. Uyanınca sanki beyninin büyük kısmı çalışmıyor gibi düşünürsün. O yüzden sabah anahtar unutmak, yanlış ayakkabı giymek gibi dalgınlıklar çok normal.
 5. Otobüs, metrobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarında artık uyumayı öğrenmişsindir. Bu konuda kimse eline su dökemez.
 6. Ve tabi pişmanlıklar, akşam erken yatma adına verilen sözler… Ancak yine erken yatılmaz.
 7. Sabahları çok mutsuz ve huysuz olduğunu bilir, kimseyle konuşmak istemezsin.
 8. Keşke homeoffice işin olsaydı veya kendi işinin sahibi olsaydın diye hayallere dalarsın.
 9. Bu hayaller seni sayısal loto oynamaya bile teşvik eder. Çok parada gözün yoktur, kendi işini kuracak kadar olsun kafi.
 10. İşe gidiş yolu, emekliliğe kalan sürenin hesabı ile geçer. Emekli olunca öğlenlere kadar uyuyacağını hayal edersin, ancak emekliliğe de neredeyse 20-30 yıl var.
 11. Tüm bunlar bir yana, sabahın körü de olsa gidebildiğin bir işin olduğu için çok şanslı olduğunu bilirsin.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.