Saç dipleri neden kaşınır?

Gündelik hayatımızda sık sık karşılaştığımız kaşıntı bazen bizi olduğundan daha fazla rahatsız edebilir. Saç derisinde kaşıntı, dökülme ve kızarıklık gibi durumlarda öncelikle bir uzmana görünmeniz iyi olacaktır. Saç derisinde kaşıntının nedenlerini ve tedavisini sizler için yazdık.

Saç diplerinde kaşıntının nedeni nedir?

Saç derisindeki kaşıntının birçok sebebi olabilir. Bunlardan bazıları: kullanılan kimyasal ürünler, sağlıksız beslenme, yetersiz saç hijyeni, terleme, nemli kalma ve stres olarak karşımıza çıkar.

Saç diplerindeki kaşıntı nasıl geçer?

Elma sirkesi: Elma sirkesi saç derisinde yaşanan kaşıntı probleminin çözümünde oldukça etkilidir. Kepeği, mantarı ve bakterileri önler ve saçınıza bakım yapar. Temizleme özelliğinin yanında parlaklık da verir. 1 tatlı kaşığı sirke ile 5 yemek kaşığı suyu karıştırın ve şampuanlanıp durulanmış saçınıza bu karışımı 10 dakika bekletip güzelce yıkayın.

Limon suyu: Antiseptik özelliği olan limon suyu da kaşıntıları giderme konusunda oldukça başarılıdır. 1 tatlı kaşığı limon ile 5 yemek kaşığı suyu karıştırın ve saç derinize masaj yaparak yedirip 10 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.