Saçları hızlı uzatmanın yolu!

Uzun saçlar birçok kadının ve erkeğin ortak hayali. Ancak çevresel koşullar ya da beslenme düzenimiz nedeniyle etkilenen saçlarımız bazı dönemlerde daha yavaş uzayabiliyor. Koronavirüs nedeniyle evlere kapandığımız şu günlerde yaşadığımız stres ise maalesef saçlarımızı olumsuz etkiliyor. Ancak hazır evdeyken yapabileceğimiz bazı tarifler ile saçlarımızı hızlı uzatmak mümkün.

Hızlı saç uzatma tarifi:

Saçları uzatan etmenlerin başında tabii ki su geliyor. Sık banyo yaparak saç diplerinizdeki gözeneklerinizin açılmasını sağlayarak uzamasını sağlayabilirsiniz. Ancak saçlarınızı az yıkayarak da kendi yağı ile beslenmesini sağlayabilirsiniz. Elma sirkesi bu formüllerin başında geliyor.

Elma sirkesi ile saç uzatmak için ; Saç köklerini uyaran ve besleyerek daha hızlı uzayıp sağlıklı görünmesini sağlayan elma sirkesini, durulamadan önce durulama suyunuza damlatarak kullanabilirsiniz. Saçınızın pH değerini dengede tutup daha sağlıklı olmasını da sağlayacaktır.

Yumurta ile saç uzatmak için; Yapısal olarak proteinden oluşan yumurtayı saçlarınızda kullanmak için 1 veya 2 yumurta beyazı, 1 yemek zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı balı çırptıktan sonra saçınıza sürün ve 15-20 dakika bekletin. Uygulamadan sonra saçlarınızı havlu ile sarın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.