Saçların parlaması için maske tarifi!

Günlük hayatın koşturmacası, çevre kirliliği, kullandığımız şampuanlardaki tuzlar gibi birçok nedenle saçlarımız kuru ve mat görünüme sahip olur. Sağlıksız görünen mat saçları parlak görünüme kavuşturmak ise sanıldığından daha kolaydır.

Parlak saçlar için maske tarifi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı bal

1 yumurta

Parlak saçlar için maske tarifi: Bir yumurtayı 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile iyice karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı nemli saçlarınıza dipten uca uygulayın. Kafanıza bir bone ya da havlı geçirin ve 30 dakika bekledikten sonra iyice durulayın.

Ayrıca saçlarınızın parlak kalmasını sağlamak için; saçlarınızı haftada yalnızca iki kez yıkayın. Daha fazla yıkamak saçlarınızın kurumasına neden olur. Saçlarınızı yıkarken saç derinize yani diplerinize masaj yaparak uygulama yapın. Şampuanınız mutlaka koruyucu etkisi olan tuzsuz bir şampuan olmalı. Banyodan çıkarken havluyla saçlarınızı sıkmayın kurutma makinesini de kullanmadan önce bir süre doğal kurumaya bırakın. Dengeli beslenin ve omega 3 ve 6 yağ asidi bakımından zengin ürünler tüketmeye özen gösterin. Saçınızın rengini açmak ya da perma gibi yapısını bozmak gibi işlemlerden kaçının .

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.