Saçlarınızın Olduğundan Çok Daha Sık ve Hacimli Görünmesini Sağlayacak 15 Süper Yöntem

 1. Kuru şampuanı saç diplerinize uygulayın. Saçlarınız temiz olduğunda da kuru şampuan kullanarak saçlarınızı daha hacimli gösterebilirsiniz.
 2. Saç köpüğü kullanmak da hacimli saçlar için güzel bir seçenektir. Saçınıza en uygun köpüğü bularak doğru hacmi yakalayabilirsiniz. Nemli saçlarınıza köpük uyguladıktan sonra bir havlu yardımıyla kurulamayı unutmayın.
 3. Saçlarınıza krepe yapmak da en bilinen ve en etkili hacimli saç hilesidir. Açık bırakacağınız zaman ilk önce saç diplerinize krepe yapın. Daha sonra saç diplerinizi hafifçe, saç uçlarınızı ise daha iyi tarayarak şekil verin.
 4. Krepe yaptığınız saçı toplayarak da hacim elde edebilirsiniz. Topladıktan sonra da hafif bir krepe yapıp sonra hafifçe tarakla düzeltebilirsiniz. Saç topluyken krepe yapmak bozulmaması için dikkatli olmanız gereken bir yöntemdir.
 5. Saç toplama şekilleriniz de görüntü olarak saçlarınızı daha sık ve hacimli gösterebilir. Örneğin saçlarınızı at kuyruğu ya da topuz yaptıktan sonra tarağın ince ucu ile saçlarınızı hafifçe kaldırarak kabarık gösterebilirsiniz.
 6. Başka bir model de topladığınız saçlarınızın altına başka bir tokayla destek yapmaktır…
 7. Bir üstte bir de altta iki tane at kuyruğu yaparak da saçlarınızı sık ve hacimli gösterebilirsiniz.

 1. Hafif nemli saçlarınızı açık bırakıp yatmaktansa ister küçük parçalar halinde, isterseniz de tam bir topuz olacak şekilde sararak yatmak, sabah kalktığınızda hacimli ve hafif dalgalı saçlarla uyanmanızı sağlar
 2. Aslında dalgalı saç modellerinin her türlüsü saçınızı daha hacimli gösterir.
 3. Kuaförlerin saç bitiminde bizden istediği saçlarınızı aşağı salmak da aslında hacimli gözükmesi içindir. Kuruturken de bu yöntemi kullanın. Yapılı saçlarınızı da son kez aşağı attığınız haliyle diplerden tarayın.
 4. Saç dipleriniz çok gözüküyorsa, saçınızın daha hacimli gözükmesi için, ayırma çizginizi far ile boyayarak daha sık saçlara sahipmiş izlenimi verebilirsiniz.
 5. Ayırma çizgisi demişken, arada sırada ayırma çizginizi değiştirmeniz gerektiğini zaten biliyorsunuzdur. Hem yiv oluşumunu engelleyerek saçlarınızın düzgün ve sık kalması için hem de başka tarafa attığınız saçlarınızın zaten otomatik olarak sık gözükeceği için bunu uygulayın.
 6. Saçlarınızı kuruturken elinizi kullanın ve saçlarınızın arada oksijen alabilmesini sağlayın. Tek bir nokta üzerinde yapacağınız uzun kurutmalar saçınızı hemen yağlandırmaya başlayacaktır bile.
 7. Saç spreyi ya da köpüğü dışında daha bir sürü saç hacim veren krem-su ürünleri mevcut. Bunlardan zor zamanlarınız için size en iyi geleni elinizde bulundurun.
 8. Postiş takmak saçlarınızı gürleştirmek için en kolay yöntem. Uzun süreli kullanmamaya dikkat edin.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.