Sadece Erkek Arkadaşının Annesiyle Tanışan Kızların Anlayabileceği 15 Durum

Çoğu kadın bu duruma ulaşabilmek adına büyük bir çaba sarf etse de durum tam olarak bu noktaya geldiğinde bir gerginlik durumu kendini gösterir. Bu süreci anlatan 15 durumu sizler için derledik;

 1. Günler öncesinden defileye hazırlanır gibi ne giyeceğim stresi başlar. Kıyafetleriniz gözünüzde fazla sıradan görünür. Bununla birlikte tarz konusunda karmaşa yaşanır ve büyük bir çıkmaza düşülür.
 2. Kıyafet konusu çözülemeyince en yakın arkadaşa başvurulur ve istikamet alışveriş merkezi!
 3. Makyaj konusu büyük bir kaosa dönüşür. ‘’Göz makyajım yeterli mi oldu? Bu ruj ile fazla iddialı bir görüntü mü çizdim? Makyaj yapmasam mı? ‘’ soruları beyinde tur atar.

 1. İlk karşılaşma anında nasıl tepki verileceğine dair 5465 kere prova yapılır. ‘’İlk elinden mi öpsem? Sarılsam mı? Tokalaşmak yeterli olur mu? ‘’
 2. Konuşulacak konu stresi yaşanır. İlk aşama olan havadan sudan muhabbeti bitince ne konuşulması gerektiğine dair oluşan düşünce ve sessiz geçen zaman arasında büyük bir gerginlik durumu oluşur.
 3. Jest ve mimiklerde bozulmalar yaşanır. Sohbet sırasında elinizi kolunuzu nereye koyacağınızı şaşırır, farklı ve abartılı tepkiler vererek komik bir görüntü çizilir.
 4. Yemek yenilecek ise asıl gerginlik o an başlar. Pahalı bir yemek mi seçmeniz gerektiğini bilemez, bunun yanı sıra yemek sırasında kasılmaktan ağzınız yüzünüz eğilir ve tüm yemek boyunca anlamsız tavırlar sergilenir.
 5. Konuşulacak konu bittiği an da konu açmak adına saçma sapan kılığa girilir ve anlamsız kelimeler sarf edilir.

 1. Annenin sorduğu gelecek hakkında ki sorulara resmi kurum sınavında gibi cevap verirsiniz.
 2. Net sorulara verilen cevaplarınız adeta bir politikacıyı andırır. İlk aşamada sert ve keskin cevaplar vermek yerine kaçamak cevaplar verirken bir politikacı gibi cevap vermeyi tercih edersiniz.
 3. Minnoş bir gelin adayı olduğunuzu ispat etmek adına anlamsız sevimli rollerine girer ve sürekli etrafa yapmacık gülücükler saçarsınız.
 4. Görüşünüz hakkında düşüncelere kapıldığınız için sorulan soruları tam kavrayamaz ve kendini muhabbetin dışına atarsınız.
 5. Hesap ödeme aşamasında tam bir çıkmaz yaşanır. Elimi cüzdana atmasam ayıp olur mu, cüzdanı çıkarsam saçma mı olur ikilemi arasında kalarak ecel terleri dökersiniz.
 6. Beğenip beğenilmediğinize dair kafanız da milyon tane soru kalıbı oluşur. Bu süreçte en klişe olay ise sevgiliyi darlamaktır.
 7. Buluşma sonrası koşar adım en yakın arkadaşa gidilir. Durum değerlendirmesi şart tabii.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.