Sağlıklı Tırnakların Evde Yapılabilen Doğal 5 Sırrı!

Vücudun en çok hareket eden bölgesi olan ellerin sağlıklı ve bakımlı görüntüsü birçok kişi için oldukça önemlidir. Ellerdeki en önemli noktalardan biri de tırnaklarımızın sağlıklı olmasıdır.

  • Limon mucizesine inanın!

5 yemek kaşığı su, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Karışımı tırnaklara güzelce yedirip 15 dakika boyunca bekletin. Daha sonra güzelce durulayın ve nemlendiricinizi sürün.

  • Tırnak güçlendirme maskesini es geçmeyin!

1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı susam yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı limon yağı ve 1 yemek kaşığı lavanta yağını karıştırın. Her bir tırnağınıza masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika bekletin. Ardından ılık suyla güzelce durulayın ve elinize nemlendirici sürmeyi unutmayın.

  • Deniz suyu önemli!

Bir kase ılık suya, tatlı kaşığı deniz suyu, bir tatlı kaşığı badem yağı ve yarım limon sıkın ve karıştırarak tırnaklarınıza sürün ve 15 dakika bekletin. Haftada iki gün kullanırsanız tırnaklarınızın kırılmasını önleyebilirsiniz.

  • Zencefil tırnaklarınıza iyi gelecek

1 bardak su, yarım limonun suyu ve 1 tatlı kaşığı zencefili bir kasede bir araya getirip güzelce karıştırın. Karışımı 30 dakika tırnaklarınızda bekletin ve ardından güzelce durulayın.

  • Okaliptus mucizesi önemli!

1 kâse sıcak su, 1 tutam adaçayı ve 5 damla okaliptus yağını bir araya getirip bir çubukla iyice homojen hale gelene kadar karıştırın. 15 dakika beklettikten sonra iyice durulayabilirsiniz.

Düzenli olarak nemlendirici krem kullanmak tırnaklarınızın bakımını kolaylaştıracaktır.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.