“Sigarayı Bırakmak İstiyorum!” Diyorsan…

Birçok insanın çocuk yaşta başladığı kimininse bir kereden bir şey olmaz diyerek deneme hatasına düşmesi ile yakasına yapışan sigara bağımlılığından kurtulmak, sigara içen birçok kişinin de ortak isteği aslında. İç organlara zarar veren, kalitesiz bir yaşam yaratan ve cilde de büyük zararları olan sigarayı bırakmanın yolu ise birkaç ufak tüyodan geçiyor!

Bütün hayati  dengenizi bozan ve yaşam kalitenizi yerle bir eden sigara alışkanlığından kurtulmak istiyor ama başaramıyor musunuz? Öncelikle bilmeniz gereken bazı ufak detaylara bakalım.

Sigaranın içerisinde bulunan nikotin, sizi esir alan esas maddedir. Düzenli olarak alınmadıkça yoksunluk etkisi yaratan bu maddenin yerine başka bir şey koymalısınız. Nikotin bantları ya da sakız deneyebileceğiniz en etkili çözümlerden biridir.

Özellikle yemeklerin ardından alışkanlık haline gelen sigara içme durumu yerine eğer dişlerinizi fırçalarsanız bu isteğinizin törpülendiğini göreceksiniz. Ayrıca ağzınızda çubuk tarçın tutmak ya da her sigara içme isteği geldiğinde 1 bardak su içmek de etkili koşullanma yöntemleri arasındadır.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.