Sırt Ağrıları Nasıl Geçer?

Günümüzde birçok kişinin gerek ağır beden gücü gerektiren işler yapması gerekse masa başında uzun saatler hareketsiz kalması nedeniyle kronik sırt ağrıları oluşuyor. Sırt ağrıları nasıl geçer? sorusu da en çok sorulan sorulardan biri haline geliyor.

Sırt ağrısı nasıl geçer?

İş hayatımızı da özel hayatımızı da oldukça olumsuz etkileyen sırt ağrıları bazen geçici olsa da bazen de aylarca ve hatta yıllarca devam edebiliyor. Ağrılar hafif başlayıp artabileceği gibi bazen de uyuşma, yanma, boyun tutulması gibi görülerek vücudun diğer bölgelerine de yayılması mümkündür. Peki bu sırt ağrıları nasıl geçer?

Kronik ya da geçici sırt ağrılarını geçirmenin en önemli etmenlerinden biri etkili bir masaj yaptırmaktır. Yakınlarınıza da yaptırabileceğiniz herhangi bir kremli masaj, sırt ağrılarınızı hafifletecek ve kemiklerinizi açmanıza yardımcı olacaktır.

Sıcak bir banyoda uzun süre vakit geçirmek de kemiklerinizin yumuşamasını sağlar. Birbirinden uzaklaşan kemikler sizi daha da rahatlatır.

Her sabah aç karnına 2-3 diş sarımsak yiyerek ya da küçük hap şeklinde doğrayarak çiğnemeden su ile de yutarak ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. İngiliz tuzu olarak bilinen epsom tuzu da ağrıları alan maddelerdendir. Sırt ağrılarında bol miktarda kullanılır. Duştan sonra banyo sıcaklığında dolduracağınız bir kovaya 2 su bardağı epsom tuzu ekleyip erimesini sağladıktan sonra ensenizden aşağıya yavaşça akıtabilirsiniz. Haftada 2 kez tekrarladığınızda aradaki farkı göreceksiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.