Sivilcelerin yerine göre nedenleri nedir?

Sivilceler, bir diğer deyişle akneler cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanması ile yağ bezelerinin oluşması sonucunda ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Genellikle ergenlik döneminde görülse de her yaştan insanda ortaya çıkabilir. Doğru bir beslenme düzeni ve tedavi ile iyileşebilen sivilceler vücudunuzda birçok hastalığın da habercisi olabilir.

Sivilcelerin yerine göre verdiği bir mesaj var!

Burun:

Kalp ile bağlantılı olan burunadaki sivilceler aynı zamanda yüksek tansiyonun habercisi de olabilir. Tuzdan, enerji içeceklerinden uzak durmalı bol meyve ve sebze tüketmelisiniz.

Çene:

Çenedeki sivilceler bağırsaklardan haber getirir. Yağlı gıdalardan ve sütlü ürünlerden uzak durmalısınız.

Alt Yanak:

Alt yanakta çıkan sivilceler ağız ve diş sağlığı ile ilgilidir. Dişlerinizi düzenli fırçalamalı ve ağız bakımınızı yapmalısınız. Şekerli ve asitli renklerden uzak durmalısınız.

Üst Yanak:

Yanağın üst tarafındaki sivilceler akciğer ile bağlantılılır. Temiz hava almaya dikkat etmeli, yastık kılıfı ve cep telefonu ekranınızı temiz tutmalısınız.

T- Bölgesi:

T bölgesindeki sivilcelerin anlamı karaciğerlerinize dikkat etmeniz gerektiğidir. Alkol kullanımınızı sınırlandırın ve beslenme düzeninize dikkat edin.

Göz Çevresi:

Göz çevresinde ve kulaklardaki sivilceler böbreklerle alakalıdır. Bu bölgelerdeki sivilcelerin azalması için bol su için ve tuzlu gıdalardan uzak durun.

Alın:

Alnınızdaki sivilceler zayıf bir sindirim sistemi ve susuzluk anlamına geliyor. Bol su içmeye ve gazlı içecekler ile kafeinli ürünleri öğünlerinizden çıkarmaya dikkat edin.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.