Sosyal medyada takipçi artırmanın yolları!

Günümüzün teknoloji devri olduğunun da birçok iş imkanının sosyal medyadan geçtiğini de hepimiz kabul ederiz. İş için kullanmıyor olsak bile çok sayıda takipçiye sahip olmak, aldığımız beğeni sayıları da birçoğumuz için sosyal açıdan önemli. Peki sosyal medyada takipçi sayımızı nasıl artırabiliriz?

Takipçi kazanma yolları!

Sosyal medya kullanıcıları aktif ve pozitif hesapları takip etmeyi tercih eder. Siz de profilinizi buna uygun bir şekilde kullanmalısınız. Samimiyet elbette önemlidir ancak kimse birinin ağlamasını izlemeyi tercih etmez. İnternet kullanıcıları kendi hayatlarındaki negatiflikten kaçtıkları için sosyal medyada aktif olurlar unutmayın.

Hesabınızı aktif kullanın!

Hesabınızı paylaşım yaptıktan sonra unutursanız kullanıcılar da sizi unutur ve boş bir hesabı takipte kalmak istemezler. Bu nedenle belli periyotlarla paylaşım yapmayı unutmayın.

Orijinal olun!

Paylaşım yaparken ya tamamen orijinal olun ya da kopyaladığınız şeyi ti’ye alarak paylaşın. Ama asla özenti gibi görünmeyin.

Takipçilerinize bir şeyler verin!

İnsanlar sizi neden takip etmeli? Günümüzde birçok fenomen yalnızca güzel ya da yakışıklı olduğu için bile takip ediliyor. Eğer öne çıkmak istediğiniz konu buysa güzel çıktığınız anları paylaşın. Eğer bu değilse ilgi alanlarınıza dayalı paylaşımlar yapın.

Etiketleri kullanın!

Paylaşımlarınızı yaparken yaptığınız paylaşımla ilgili olarak etiketler kullanarak çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.