Strese hangi çaylar iyi geliyor?

Gündelik yaşam, çevresel koşullar, kişisel özellikler veya sorunlar gibi birçok faktör, kişilerin stres düzeyini doğrudan etkiliyor. Yüksek oranda stres yaşayan insanlar da çareyi kimyasal ya da bitkisel sakinleştiricilerde arıyorlar. Biz de sizler için stres önleyici bitki çaylarını derledik. Stresli dönemlerde etkisini gösteren bitki çaylarından bazıları bu haberde!

Strese iyi gelen bitki çayları hangileridir?

Biberiye çayı:

Migrene ve baş ağrılarına iyi geldiği bilinen biberiye çayı,stres belirtisi olan uykusuzluk, yorgunluk ve baş ağrılarına da iyi gelir. Bir büyük fincan içerisine 6 – 7 yaprak biberiye atarak üstüne kaynamış su ekleyip hazırladıktan sonra 5 dakika demlenmesini beklediğiniz çay stresini alacaktır.

Adaçayı:

İçimi herkes için kolay olmayan ancak birkaç kez içip etkisini gördükten sonra bırakamadığı bir çay olan adaçayı, soğuk algınlığına iyi gelmesi, hafızayı güçlendirmesi gibi etkilerinin yanı sıra sakinleştirici özelliği ile baş ağrılarınızı da sizde alıyor. Bir fincana 2 tatlı kaşığı adaçayı attıktan sonra üzerine kaynar su döküp 10 dakika dinlenmeye bırakmanızın ardından içmeniz sizi stresten kurtaracak.

Papatya çayı:

Papatya çayı tam bir şifa kaynağıdır. Bağışıklık sisteminizi güçlendiren, soğuk algınlığına iyi gelen, mide kramplarınızı alan papatya çayı, stres düzeyinizle de savaşa girer ve mutlaka kazanır. Bir fincan içine 1 ya da 2 tatlı kaşığı papatya atarak üzerine kaynamış su ekleyin ve birkaç dakika dinlenmeye bırakın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.